Board Connector, 20 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, M2x0.4, Black Insulator, Receptacle,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Objectid | 1062440273 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| Country Of Origin | UK |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Samacsys Description | Datamate J-Tek DIL Male Vertical SMT Connector, selective gold + tin, retainers for 101Lok with 5mm board mount, 10+10 contacts |
| Samacsys Manufacturer | Harwin |
| Samacsys Modified On | 2020-07-23 05:43:34 |
| YTEOL | 8.4 |
| 板上安装选件 | HOLE .086-.098 |
| 主体宽度 | 0.238 inch |
| 主体深度 | 0.234 inch |
| 主体长度 | 1.181 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL |
| 触点性别 | MALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 耐用性 | 500 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | 1.99882 N |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULFIDE |
| JESD-609代码 | e3 |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | M2X0.4 |
| 安装选项2 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 121 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 电镀厚度 | 29u inch |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 2 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 20 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| M80-5S12042ME | M80-5S14222ME | M80-5S12622ME | |
|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 20 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, M2x0.4, Black Insulator, Receptacle, | 集管和线壳 Datamate J-Tek DIL Male Vertical SMT Connector, selective gold + tin/lead, retainers for 101Lok with 5mm board mount, 21+21 contacts | Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.079 inch Pitch, Surface Mount Terminal, M2x0.4, Black Insulator, Receptacle, |
| 是否无铅 | 不含铅 | - | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | - | 不符合 |
| Objectid | 1062440273 | - | 1062440281 |
| Reach Compliance Code | compliant | - | compliant |
| Country Of Origin | UK | - | UK |
| YTEOL | 8.4 | - | 8.4 |
| 板上安装选件 | HOLE .086-.098 | - | HOLE .086-.098 |
| 主体宽度 | 0.238 inch | - | 0.238 inch |
| 主体深度 | 0.234 inch | - | 0.234 inch |
| 主体长度 | 1.181 inch | - | 1.417 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | - | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | - | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL | - | TIN LEAD |
| 触点性别 | MALE | - | MALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | - | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ | - | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT | - | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | - | NO |
| 耐用性 | 500 Cycles | - | 500 Cycles |
| 滤波功能 | NO | - | NO |
| IEC 符合性 | NO | - | NO |
| 最大插入力 | 1.99882 N | - | 1.99882 N |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω | - | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | - | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULFIDE | - | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULFIDE |
| JESD-609代码 | e3 | - | e0 |
| MIL 符合性 | NO | - | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch | - | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch | - | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO | - | NO |
| 安装选项1 | M2X0.4 | - | M2X0.4 |
| 安装选项2 | LOCKING | - | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT | - | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | - | BOARD |
| 连接器数 | ONE | - | ONE |
| PCB行数 | 2 | - | 2 |
| 装载的行数 | 2 | - | 2 |
| 最高工作温度 | 121 °C | - | 121 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | - | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | - | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR |
| 电镀厚度 | 29u inch | - | 29u inch |
| 参考标准 | UL | - | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 2 mm | - | 2 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | - | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 20 | - | 26 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | - | 94V-0 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved