开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | ADI(亚德诺半导体) |
| 包装说明 | PLASTIC, MO-203AB, SC-70, 6 PIN |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING REGULATOR |
| 控制模式 | CURRENT-MODE |
| 控制技术 | PULSE WIDTH MODULATION |
| 最大输入电压 | 5.5 V |
| 最小输入电压 | 2.5 V |
| 标称输入电压 | 3.6 V |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G6 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 2 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 6 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | |
| 最大输出电流 | 0.63 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | VSSOP |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 235 |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 切换器配置 | BUCK |
| 最大切换频率 | 2700 kHz |
| 温度等级 | COMMERCIAL EXTENDED |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 20 |
| 宽度 | 1.25 mm |

| LTC3410BESC6-1.8#TRM | LTC3410BESC6#TRM | LTC3410BESC6-1.2#TRM | LTC3410BESC6-1.875#PBF | LTC3410BESC6-1.2#TR | LTC3410BESC6-1.8#TR | LTC3410BESC6-1.5#TR | LTC3410BESC6#TR | LTC3410BESC6-1.8#PBF | LTC3410BESC6-1.5#TRM | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | Switching Voltage Regulators LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 | 开关稳压器 LTC3410B - 2.25MHz, 300mA Synchronous Step-Down Regulator in SC70 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 符合 | 不符合 |
| 包装说明 | PLASTIC, MO-203AB, SC-70, 6 PIN | PLASTIC, MO-203AB, SC-70, 6 PIN | PLASTIC, MO-203AB, SC-70, 6 PIN | VSSOP, | VSSOP, | VSSOP, | VSSOP, | VSSOP, | LEAD FREE, PLASTIC, MO-203AB, SC-70, 6 PIN | PLASTIC, MO-203AB, SC-70, 6 PIN |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | compliant | not_compliant |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR |
| 控制模式 | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE |
| 控制技术 | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION |
| 最大输入电压 | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小输入电压 | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V |
| 标称输入电压 | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 | R-PDSO-G6 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e3 | e0 | e0 | e0 | e0 | e3 | e0 |
| 长度 | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最大输出电流 | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A | 0.63 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP | VSSOP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, VERY THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 235 | 235 | 235 | 260 | 235 | 235 | 235 | 235 | 260 | 235 |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm | 1 mm |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 切换器配置 | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK |
| 最大切换频率 | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz | 2700 kHz |
| 温度等级 | COMMERCIAL EXTENDED | COMMERCIAL EXTENDED | COMMERCIAL EXTENDED | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | OTHER | COMMERCIAL EXTENDED |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Matte Tin (Sn) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Matte Tin (Sn) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 20 | 20 | 20 | 30 | 20 | 20 | 20 | 20 | 30 | 20 |
| 宽度 | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm | 1.25 mm |
| 厂商名称 | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) | - | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) | ADI(亚德诺半导体) |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | EAR99 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved