DC Power Connectors DC PWR PLG 0.100" 1.7"L, RED HAND. LCK
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Switchcraft |
| 产品种类 Product Category | DC Power Connectors |
| RoHS | Details |
| 产品 Product | Plugs |
| Inside Contact Diameter | 2.5 mm |
| Outside Contact Diameter | 5.5 mm |
| 电流额定值 Current Rating | 5 A |
| 系列 Packaging | Bulk |
| Color | Black |
| Connector Type | DC Power Plug |
| 触点类型 Contact Gender | Male |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 100 |

| 765K | 760K | |
|---|---|---|
| 描述 | DC Power Connectors DC PWR PLG 0.100" 1.7"L, RED HAND. LCK | DC Power Connectors DC PWR PLG 0.100" 1.7"L, BLK HAND. LCK |
| Product Attribute | Attribute Value | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer |
Switchcraft | Switchcraft |
| 产品种类 Product Category |
DC Power Connectors | DC Power Connectors |
| RoHS | Details | Details |
| 产品 Product |
Plugs | Plugs |
| Inside Contact Diameter | 2.5 mm | 2.5 mm |
| Outside Contact Diameter | 5.5 mm | 5.5 mm |
| 电流额定值 Current Rating |
5 A | 5 A |
| Color | Black | Black |
| Connector Type | DC Power Plug | DC Power Plug |
| 触点类型 Contact Gender |
Male | Male |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity |
100 | 100 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved