Operational Amplifiers - Op Amps Micropower rail2rail 16V CMOS op-amps
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | ST(意法半导体) |
| 产品种类 Product Category | Operational Amplifiers - Op Amps |
| RoHS | Details |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | Mini-SO-8 |
| Number of Channels | 2 Channel |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 200 kHz |
| SR - Slew Rate | 0.12 V/us |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 55 dB |
| Ib - Input Bias Current | 200 pA |
| Vos - Input Offset Voltage | 2.4 mV |
| 工作电源电流 Operating Supply Current | 60 uA |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Shutdown | No Shutdown |
| 系列 Packaging | Cut Tape |
| 系列 Packaging | MouseReel |
| 系列 Packaging | Reel |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier |
| Input Type | Rail to Rail |
| 输出类型 Output Type | Rail to Rail |
| 产品 Product | Operational Amplifiers |
| 技术 Technology | CMOS |
| en - Input Voltage Noise Density | 60 nV/sqrt Hz |
| 工作电源电压 Operating Supply Voltage | 3.3 V to 16 V |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 4000 |
| 单位重量 Unit Weight | 0.000882 oz |

| TSX632AIST | TSX631IYLT | TSX632IYST | TSX634AIYPT | TSX631AIYLT | TSX632IST | TSX631AILT | TSX632AIYST | TSX634IQ4T | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Operational Amplifiers - Op Amps Micropower rail2rail 16V CMOS op-amps | Operational Amplifiers - Op Amps Micropower rail2rail 16V CMOS op-amps | Operational Amplifiers - Op Amps Micropwr R to R 16V CMOS op-amps | Operational Amplifiers - Op Amps ANALOG | Operational Amplifiers - Op Amps Micropower rail2rail 16V CMOS op-amps | Operational Amplifiers - Op Amps Micropower rail2rail 16V CMOS op-amps | Operational Amplifiers - Op Amps RR 16V CMOS Op Amps 60uA 200 kHz 500uV | Operational Amplifiers - Op Amps Micropwr R to R 16V CMOS op-amps | Operational Amplifiers - Op Amps Micropower rail2rail 16V CMOS op-amps |
| Product Attribute | Attribute Value | - | Attribute Value | Attribute Value | - | Attribute Value | - | Attribute Value | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer |
ST(意法半导体) | - | ST(意法半导体) | ST(意法半导体) | - | ST(意法半导体) | - | ST(意法半导体) | ST(意法半导体) |
| 产品种类 Product Category |
Operational Amplifiers - Op Amps | - | Operational Amplifiers - Op Amps | Operational Amplifiers - Op Amps | - | Operational Amplifiers - Op Amps | - | Operational Amplifiers - Op Amps | Operational Amplifiers - Op Amps |
| RoHS | Details | - | Details | Details | - | Details | - | Details | Details |
| 安装风格 Mounting Style |
SMD/SMT | - | SMD/SMT | SMD/SMT | - | SMD/SMT | - | SMD/SMT | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case |
Mini-SO-8 | - | SO-8 | TSSOP-14 | - | Mini-SO-8 | - | SO-8 | QFN-16 |
| Number of Channels | 2 Channel | - | 2 Channel | 4 Channel | - | 2 Channel | - | 2 Channel | 4 Channel |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 200 kHz | - | 200 kHz | 200 kHz | - | 200 kHz | - | 200 kHz | 200 kHz |
| SR - Slew Rate | 0.12 V/us | - | 0.12 V/us | 0.12 V/us | - | 0.12 V/us | - | 0.12 V/us | 0.12 V/us |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 55 dB | - | 62 dB | 84 dB | - | 55 dB | - | 62 dB | 55 dB |
| Ib - Input Bias Current | 200 pA | - | 200 pA | 100 pA | - | 200 pA | - | 200 pA | 200 pA |
| Vos - Input Offset Voltage | 2.4 mV | - | 2.4 mV | 500 uV | - | 2.4 mV | - | 1.5 mV | 2.4 mV |
| 工作电源电流 Operating Supply Current |
60 uA | - | 45 uA | 45 uA | - | 60 uA | - | 45 uA | 60 uA |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature |
- 40 C | - | - 40 C | - 40 C | - | - 40 C | - | - 40 C | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature |
+ 125 C | - | + 125 C | + 125 C | - | + 125 C | - | + 125 C | + 125 C |
| Shutdown | No Shutdown | - | No Shutdown | No Shutdown | - | No Shutdown | - | No Shutdown | No Shutdown |
| 系列 Packaging |
Reel | - | Reel | Reel | - | Reel | - | Reel | Reel |
| Amplifier Type | CMOS Amplifier | - | CMOS Amplifier | - | - | CMOS Amplifier | - | CMOS Amplifier | CMOS Amplifier |
| Input Type | Rail to Rail | - | Rail to Rail | - | - | Rail to Rail | - | Rail to Rail | Rail to Rail |
| 输出类型 Output Type |
Rail to Rail | - | Rail to Rail | - | - | Rail to Rail | - | Rail to Rail | Rail to Rail |
| 产品 Product |
Operational Amplifiers | - | Operational Amplifiers | Operational Amplifiers | - | Operational Amplifiers | - | Operational Amplifiers | Operational Amplifiers |
| 工作电源电压 Operating Supply Voltage |
3.3 V to 16 V | - | 16 V | 3.3 V to 16 V | - | 3.3 V to 16 V | - | 16 V | 3.3 V to 16 V |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity |
4000 | - | 4000 | 2500 | - | 4000 | - | 4000 | 3000 |
| 单位重量 Unit Weight |
0.000882 oz | - | 0.017870 oz | 0.004949 oz | - | 0.000882 oz | - | 0.017870 oz | 0.002014 oz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved