Headers & Wire Housings 06 WAY DATAMATE WITH HOOD
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 主体宽度 | 0.291 inch |
| 主体深度 | 0.787 inch |
| 主体长度 | 0.728 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD (12) |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | BERYLLIUM COPPER |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 耐用性 | 500 Cycles |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE |
| JESD-609代码 | e3 |
| MIL 符合性 | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装选项1 | M2X0.4 |
| 安装选项2 | JACKSCREW |
| 安装类型 | CABLE |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 12u inch |
| 额定电流(信号) | 3 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端接类型 | CRIMP |
| 触点总数 | 6 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 最大线径 | 24 AWG |
| 最小线径 | 28 AWG |
| Base Number Matches | 1 |
| M80-9400642 | M80-9404205 | M80-9401005 | M80-9402005 | M80-9401205 | M80-9402605 | M80-9403405 | M80-9400605 | M80-9405042 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Headers & Wire Housings 06 WAY DATAMATE WITH HOOD | Headers & Wire Housings 21+21WAY FMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 5+5 WAY FEMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 10+10WAY FMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 6+6 WAY FEMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 13+13WAY FMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 17+17WAY FMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 3+3 WAY FEMALE CRIMP S/BORE W/HOOD | Headers & Wire Housings 50 WAY DATAMATE WITH HOOD |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE | LEAD FREE |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 主体宽度 | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch | 0.291 inch |
| 主体深度 | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch | 0.787 inch |
| 主体长度 | 0.728 inch | 2.146 inch | 0.886 inch | 1.28 inch | 0.965 inch | 1.516 inch | 1.831 inch | 0.728 inch | 2.461 inch |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | GOLD (12) | GOLD (12) | NOT SPECIFIED | GOLD (12) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | GOLD (12) | GOLD (12) | GOLD (12) |
| 联系完成终止 | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier | Gold (Au) | Gold (Au) | GOLD (12) | Gold (Au) | Gold (Au) | Gold (Au) | Gold (Au) | Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | NOT SPECIFIED | BERYLLIUM COPPER | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER | BERYLLIUM COPPER |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ |
| 触点样式 | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 耐用性 | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE | GLASS FILLED POLYPHENYLENE SULPHIDE |
| JESD-609代码 | e3 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e3 |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 插接触点节距 | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装选项1 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 | M2X0.4 |
| 安装选项2 | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW | JACKSCREW |
| 安装类型 | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE | CABLE |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 12u inch | 12u inch | 12u inch | 12u inch | 12u inch | 12u inch | 12u inch | 12u inch | 12u inch |
| 额定电流(信号) | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A | 3 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端接类型 | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP | CRIMP |
| 触点总数 | 6 | 42 | 10 | 20 | 12 | 26 | 34 | 6 | 50 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| 最大线径 | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG | 24 AWG |
| 最小线径 | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG | 28 AWG |
| ECCN代码 | EAR99 | - | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved