Telecom and Datacom Connector, 50 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Molex |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Is Samacsys | N |
| 其他特性 | STAGGERED CONFIGURATION |
| 主体宽度 | 0.306 inch |
| 主体深度 | 0.45 inch |
| 主体长度 | 1.642 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR |
| 接触器设计 | PREASSEM CONN |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 耐用性 | 500 Cycles |
| 空壳 | NO |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 最大插入力 | 1.4734 N |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | 74182 |
| 插接触点节距 | 0.05 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.1 inch |
| 混合触点 | NO |
| 安装类型 | BOARD |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 75 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 15u inch |
| 额定电流(信号) | 1 A |
| 参考标准 | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 外壳材料 | PLASTIC |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 50 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | .278 N |
| Base Number Matches | 1 |
| 74182-1001 | 74182-0001 | 74182-0002 | 74182-1002 | 74182-2001 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Telecom and Datacom Connector, 50 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle | Telecom and Datacom Connector, 50 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle | Telecom and Datacom Connector, 68 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle | Telecom and Datacom Connector, 68 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle | Telecom and Datacom Connector, 68 Contact(s), Female, Solder Terminal, Receptacle |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Molex | Molex | Molex | Molex | Molex |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Is Samacsys | N | N | N | N | N |
| 其他特性 | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION | STAGGERED CONFIGURATION |
| 主体宽度 | 0.306 inch | 0.306 inch | 0.306 inch | 0.306 inch | 0.306 inch |
| 主体深度 | 0.45 inch | 0.45 inch | 0.45 inch | 0.45 inch | 0.45 inch |
| 主体长度 | 1.642 inch | 1.642 inch | 2.092 inch | 2.092 inch | 1.642 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR | TELECOM AND DATACOM CONNECTOR |
| 接触器设计 | PREASSEM CONN | PREASSEM CONN | PREASSEM CONN | PREASSEM CONN | PREASSEM CONN |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ | 25 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V |
| 耐用性 | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles | 500 Cycles |
| 空壳 | NO | NO | NO | NO | NO |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO |
| 最大插入力 | 1.4734 N | 1.4734 N | 1.4734 N | 1.4734 N | 1.4734 N |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK | BLACK |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO |
| 制造商序列号 | 74182 | 74182 | 74182 | 74182 | 74182 |
| 插接触点节距 | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch | 0.05 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch | 0.1 inch |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 装载的行数 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 75 °C | 75 °C | 75 °C | 75 °C | 75 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| 电镀厚度 | 15u inch | 15u inch | 15u inch | 15u inch | 15u inch |
| 额定电流(信号) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 参考标准 | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA | UL, CSA |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 外壳材料 | PLASTIC | PLASTIC | PLASTIC | PLASTIC | PLASTIC |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 50 | 50 | 68 | 68 | 68 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| 撤离力-最小值 | .278 N | .278 N | .278 N | .278 N | .278 N |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved