AS SERIES, 4-BIT LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR, PDIP20
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| Is Samacsys | N |
| 其他特性 | WITH HIGHER ORDER LOOKAHEAD; WITH ACTIVE HIGH OR LOW SELECTABLE CARRY INPUTS |
| 系列 | AS |
| JESD-30 代码 | R-PDIP-T20 |
| 长度 | 24.325 mm |
| 逻辑集成电路类型 | LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR |
| 位数 | 4 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 20 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP20,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | TTL |
| 温度等级 | COMMERCIAL |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 7.62 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| SN74AS282N | SN74AS282DW | SN54AS282J | SN54AS282FK | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | AS SERIES, 4-BIT LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR, PDIP20 | AS SERIES, 4-BIT LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR, PDSO20 | AS SERIES, 4-BIT LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR, CDIP20 | IC AS SERIES, 4-BIT LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR, CQCC20, Arithmetic Circuit |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| 其他特性 | WITH HIGHER ORDER LOOKAHEAD; WITH ACTIVE HIGH OR LOW SELECTABLE CARRY INPUTS | WITH HIGHER ORDER LOOKAHEAD; WITH ACTIVE HIGH OR LOW SELECTABLE CARRY INPUTS | WITH HIGHER ORDER LOOKAHEAD; WITH ACTIVE HIGH OR LOW SELECTABLE CARRY INPUTS | WITH HIGHER ORDER LOOKAHEAD; WITH ACTIVE HIGH OR LOW SELECTABLE CARRY INPUTS |
| 系列 | AS | AS | AS | AS |
| JESD-30 代码 | R-PDIP-T20 | R-PDSO-G20 | R-GDIP-T20 | S-CQCC-N20 |
| 长度 | 24.325 mm | 12.8 mm | 24.195 mm | 8.89 mm |
| 逻辑集成电路类型 | LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR | LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR | LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR | LOOK-AHEAD CARRY GENERATOR |
| 位数 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 125 °C | 125 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED |
| 封装代码 | DIP | SOP | DIP | QCCN |
| 封装等效代码 | DIP20,.3 | SOP20,.4 | DIP20,.3 | LCC20,.35SQ |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | SQUARE |
| 封装形式 | IN-LINE | SMALL OUTLINE | IN-LINE | CHIP CARRIER |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 5.08 mm | 2.65 mm | 5.08 mm | 2.03 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 表面贴装 | NO | YES | NO | YES |
| 技术 | TTL | TTL | TTL | TTL |
| 温度等级 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | MILITARY | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | GULL WING | THROUGH-HOLE | NO LEAD |
| 端子节距 | 2.54 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | QUAD |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 7.62 mm | 7.5 mm | 7.62 mm | 8.89 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved