Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, SURFACE MOUNT PACKAGE-3
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Power Trends Inc |
| 包装说明 | SURFACE MOUNT PACKAGE-3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| Is Samacsys | N |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING REGULATOR |
| 最大输入电压 | 15 V |
| 最小输入电压 | 7 V |
| 标称输入电压 | 9 V |
| JESD-30 代码 | R-XSMA-G3 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 最大输出电流 | 2 A |
| 标称输出电压 | 3.3 V |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | MICROELECTRONIC ASSEMBLY |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES |
| 切换器配置 | BUCK |
| 最大切换频率 | 1050 kHz |
| 技术 | HYBRID |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子位置 | SINGLE |
| Base Number Matches | 1 |
| 78ST233SC | 78ST235SC | 78ST233VC | 78ST235HC | 78ST205HC | 78ST233HC | 78ST235VC | 78ST205SC | 78ST205VC | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, SURFACE MOUNT PACKAGE-3 | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, SURFACE MOUNT PACKAGE-3 | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, SURFACE MOUNT PACKAGE-3 | Switching Regulator, 2A, 1050kHz Switching Freq-Max, Hybrid, |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR | SWITCHING REGULATOR |
| 最大输入电压 | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 20 V | 15 V | 15 V | 20 V | 20 V |
| 最小输入电压 | 7 V | 7 V | 7 V | 7 V | 8 V | 7 V | 7 V | 8 V | 8 V |
| 标称输入电压 | 9 V | 9 V | 9 V | 9 V | 9 V | 9 V | 9 V | 9 V | 9 V |
| JESD-30 代码 | R-XSMA-G3 | R-XSMA-G3 | R-XSIP-T3 | R-XSIP-T3 | R-XSIP-T3 | R-XSIP-T3 | R-XSIP-T3 | R-XSMA-G3 | R-XSIP-T3 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 最大输出电流 | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A | 2 A |
| 标称输出电压 | 3.3 V | 3.45 V | 3.3 V | 3.45 V | 5 V | 3.3 V | 3.45 V | 5 V | 5 V |
| 封装主体材料 | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED | UNSPECIFIED |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | IN-LINE | MICROELECTRONIC ASSEMBLY | IN-LINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 表面贴装 | YES | YES | NO | NO | NO | NO | NO | YES | NO |
| 切换器配置 | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK | BUCK |
| 最大切换频率 | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz | 1050 kHz |
| 技术 | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID | HYBRID |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | GULL WING | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 厂商名称 | Power Trends Inc | - | - | Power Trends Inc | Power Trends Inc | Power Trends Inc | Power Trends Inc | Power Trends Inc | Power Trends Inc |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 封装代码 | - | - | SIP | SIP | SIP | SIP | SIP | - | SIP |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved