SINGLE COLOR LED, HIGH EFFICIENCY GREEN, 7.4 mm
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Fairchild |
| Reach Compliance Code | compli |
| Is Samacsys | N |
| 颜色 | GREEN |
| 颜色@波长 | Gree |
| 配置 | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A |
| 最大正向电压 | 3 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 5.0 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 7.69 mm |
| 包装方法 | BULK |
| 峰值波长 | 565 nm |
| 形状 | RECTANGULAR |
| 尺寸 | 7.4 mm |
| 表面贴装 | NO |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 视角 | 100 deg |
| Base Number Matches | 1 |

| HLMP-0504 | HLMP-0301 | HLMP-0400 | HLMP-0401 | HLMP-0503 | HLMP-0300 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | SINGLE COLOR LED, HIGH EFFICIENCY GREEN, 7.4 mm | 2.5 mm x 7.6 mm Rectangular LED Lamps | 2.5 mm x 7.6 mm Rectangular LED Lamps | SINGLE COLOR LED, YELLOW, 7.4 mm | SINGLE COLOR LED, HIGH EFFICIENCY GREEN, 7.4 mm | SINGLE COLOR LED, HIGH EFFICIENCY RED, 7.4 mm |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compli | compli | compli | compliant | compli | compli |
| 颜色 | GREEN | HIGH EFFICIENCY RED | YELLOW | YELLOW | GREEN | HIGH EFFICIENCY RED |
| 颜色@波长 | Gree | Red | Yellow | Yellow | Gree | Red |
| 配置 | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE | SINGLE |
| 最大正向电流 | 0.03 A | 0.03 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.03 A | 0.03 A |
| 最大正向电压 | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED | DIFFUSED RED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED RED |
| 标称发光强度 | 5.0 mcd | 5.0 mcd | 2.5 mcd | 5.0 mcd | 3.0 mcd | 2.5 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 7.69 mm | 7.69 mm | 7.69 mm | 7.69 mm | 7.69 mm | 7.69 mm |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 峰值波长 | 565 nm | 635 nm | 585 nm | 585 nm | 565 nm | 635 nm |
| 形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 尺寸 | 7.4 mm | 7.4 mm | 7.4 mm | 7.4 mm | 7.4 mm | 7.4 mm |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子节距 | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm | 2.54 mm |
| 视角 | 100 deg | 100 deg | 100 deg | 100 deg | 100 deg | 100 deg |
| 厂商名称 | Fairchild | Fairchild | Fairchild | - | Fairchild | Fairchild |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved