CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 640V, 50uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | IXYS |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 50 µF |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR |
| 介电材料 | POLYPROPYLENE |
| 安装特点 | CHASSIS MOUNT |
| 负容差 | 10% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 正容差 | 10% |
| 额定(AC)电压(URac) | 440 V |
| 额定(直流)电压(URdc) | 640 V |
| 表面贴装 | NO |
| 端子形状 | BINDING POST |
| Base Number Matches | 1 |
| 262.766-12930W | 262.762-21230W | 262.762-11430W | 262.762-11230W | 262.767-22830W | 262.767-22930W | 262.765-12830W | 262.766-32630W | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 640V, 50uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 750 V, 10 uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 640V, 15uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 640 V, 10 uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 750V, 40uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 350 V, 100 uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 640V, 40uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED | CAPACITOR, METALLIZED FILM, POLYPROPYLENE, 1000 V, 20 uF, CHASSIS MOUNT, RADIAL LEADED |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknow | unknow | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 电容 | 50 µF | 10 µF | 15 µF | 10 µF | 40 µF | 100 µF | 40 µF | 20 µF |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR |
| 介电材料 | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE | POLYPROPYLENE |
| 安装特点 | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT | CHASSIS MOUNT |
| 负容差 | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 正容差 | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| 额定(AC)电压(URac) | 440 V | 530 V | 440 V | 440 V | 530 V | 250 V | 440 V | 660 V |
| 额定(直流)电压(URdc) | 640 V | 750 V | 640 V | 640 V | 750 V | 350 V | 640 V | 1000 V |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子形状 | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST | BINDING POST |
| 厂商名称 | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | IXYS | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved