Single Color LED, Red, Diffused, 20mm, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Marl International |
| 包装说明 | 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 颜色 | RED |
| 颜色@波长 | Red |
| 配置 | COMPLEX |
| 最大正向电流 | 0.04 A |
| 最大正向电压 | 12 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 180 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 40 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 42.5 mm |
| 包装方法 | BULK |
| 峰值波长 | 635 nm |
| 形状 | ROUND |
| 尺寸 | 20 mm |
| 表面贴装 | NO |
| 视角 | 180 deg |
| Base Number Matches | 1 |
| 670-290-21 | 670-290-22 | 670-292-22 | 670-289-22 | 670-291-21 | 670-289-21 | 670-291-22 | 670-292-21 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Single Color LED, Red, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Red, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Green, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Red, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Yellow, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Red, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Yellow, Diffused, 20mm, 2 PIN | Single Color LED, Green, Diffused, 20mm, 2 PIN |
| 包装说明 | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN | 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 颜色 | RED | RED | GREEN | RED | YELLOW | RED | YELLOW | GREEN |
| 颜色@波长 | Red | Red | Green | Red | Yellow | Red | Yellow | Green |
| 配置 | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX | COMPLEX |
| 最大正向电流 | 0.04 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.02 A | 0.04 A | 0.04 A | 0.02 A | 0.04 A |
| 最大正向电压 | 12 V | 24 V | 24 V | 24 V | 12 V | 12 V | 24 V | 12 V |
| 透镜类型 | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED | DIFFUSED |
| 标称发光强度 | 180 mcd | 180 mcd | 155 mcd | 365 mcd | 160 mcd | 365 mcd | 160 mcd | 155 mcd |
| 安装特点 | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT | RADIAL MOUNT |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 40 °C | 40 °C | 40 °C | 40 °C | 40 °C | 40 °C | 40 °C | 40 °C |
| 最低工作温度 | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C | -30 °C |
| 光电设备类型 | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED | SINGLE COLOR LED |
| 总高度 | 42.5 mm | 42.5 mm | 42.5 mm | 42.5 mm | 42.5 mm | 42.5 mm | 42.5 mm | 42.5 mm |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 峰值波长 | 635 nm | 635 nm | 565 nm | 660 nm | 585 nm | 660 nm | 585 nm | 565 nm |
| 形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 尺寸 | 20 mm | 20 mm | 20 mm | 20 mm | 20 mm | 20 mm | 20 mm | 20 mm |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 视角 | 180 deg | 180 deg | 180 deg | 180 deg | 180 deg | 180 deg | 180 deg | 180 deg |
| 厂商名称 | Marl International | - | Marl International | Marl International | Marl International | - | Marl International | Marl International |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved