Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount, 6932, RADIAL LEADED
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Panasonic(松下) |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 17 weeks |
| 其他特性 | CLASS X2, FLAME PROOF |
| 电容 | 0.22 µF |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR |
| 介电材料 | POLYESTER |
| 高度 | 16 mm |
| JESD-609代码 | e3 |
| 长度 | 17.5 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 多层 | No |
| 负容差 | 10% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 封装形式 | Radial |
| 正容差 | 10% |
| 额定(AC)电压(URac) | 275 V |
| 参考标准 | IEC60384-14 |
| 表面贴装 | NO |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子节距 | 15 mm |
| 端子形状 | WIRE |
| 宽度 | 8 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| ECQU2A224KL | ECQU2A182KL | ECQU2A222KL | ECQU2A272KL | ECQU2A332KL | ECQU2A472KL | ECQU2A102KL | ECQU2A682KL | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount, 6932, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0018uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0022uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0027uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0033uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0047uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED | Film Capacitor, Polypropylene, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.0068uF, Through Hole Mount, 5920, RADIAL LEADED |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) | Panasonic(松下) |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 17 weeks | 17 weeks | 17 weeks | 17 weeks | 17 weeks | 17 weeks | 17 weeks | 17 weeks |
| 其他特性 | CLASS X2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF | CLASS X2/Y2, FLAME PROOF |
| 电容 | 0.22 µF | 0.0018 µF | 0.0022 µF | 0.0027 µF | 0.0033 µF | 0.0047 µF | 0.001 µF | 0.0068 µF |
| 电容器类型 | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR | FILM CAPACITOR |
| 介电材料 | POLYESTER | POLYESTER | POLYESTER | POLYESTER | POLYESTER | POLYESTER | POLYESTER | POLYESTER |
| 高度 | 16 mm | 11.5 mm | 11.5 mm | 11.5 mm | 11.5 mm | 11.5 mm | 11.5 mm | 11.5 mm |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 长度 | 17.5 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm | 15 mm |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 多层 | No | No | No | No | No | No | N | N |
| 负容差 | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C | 100 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 封装形式 | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial | Radial |
| 正容差 | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% | 10% |
| 额定(AC)电压(URac) | 275 V | 275 V | 275 V | 275 V | 275 V | 275 V | 275 V | 275 V |
| 参考标准 | IEC60384-14 | IEC60384-14 | IEC60384-14 | IEC60384-14 | IEC60384-14 | IEC60384-14 | IEC60384-14 | IEC60384-14 |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 端子面层 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 端子节距 | 15 mm | 12.5 mm | 12.5 mm | 12.5 mm | 12.5 mm | 12.5 mm | 12.5 mm | 12.5 mm |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
| 宽度 | 8 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved