4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16
4通道 供电支持电路, PDSO16
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 厂商名称 | Linear ( ADI ) |
| 零件包装代码 | SON |
| 包装说明 | HVSON, SOLCC16,.12,20 |
| 针数 | 16 |
| Reach Compliance Code | _compli |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 可调阈值 | YES |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N16 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 长度 | 5 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 信道数量 | 4 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 16 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | HVSON |
| 封装等效代码 | SOLCC16,.12,20 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 235 |
| 电源 | 3.3 V |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 0.8 mm |
| 最大供电电流 (Isup) | 0.1 mA |
| 最大供电电压 (Vsup) | 6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2.3 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子节距 | 0.5 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 20 |
| 宽度 | 3 mm |

| LTC2914IDHC-1 | LTC2914CDHC-1 | LTC2914CGN-1 | LTC2914IGN-2 | LTC2914IGN-1 | LTC2914IDHC-2 | LTC2914CGN-2 | LTC2914CDHC-2 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 | 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 |
| 零件包装代码 | SON | DFN | SOIC | SSOP | SOIC | SON | SOIC | SON |
| 包装说明 | HVSON, SOLCC16,.12,20 | HVSON, SOLCC16,.12,20 | SSOP, SSOP16,.25 | SSOP, SSOP16,.25 | SSOP, SSOP16,.25 | HVSON, SOLCC16,.12,20 | SSOP, SSOP16,.25 | HVSON, SOLCC16,.12,20 |
| 针数 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Reach Compliance Code | _compli | _compli | not_compliant | _compli | _compli | not_compliant | not_compliant | not_compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 可调阈值 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT | POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N16 | R-PDSO-N16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-N16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-N16 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 | e0 |
| 长度 | 5 mm | 5 mm | 4.8895 mm | 4.8895 mm | 4.8895 mm | 5 mm | 4.8895 mm | 5 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 信道数量 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 70 °C | 70 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 70 °C | 70 °C |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | HVSON | HVSON | SSOP | SSOP | SSOP | HVSON | SSOP | HVSON |
| 封装等效代码 | SOLCC16,.12,20 | SOLCC16,.12,20 | SSOP16,.25 | SSOP16,.25 | SSOP16,.25 | SOLCC16,.12,20 | SSOP16,.25 | SOLCC16,.12,20 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 235 | 235 | 235 | 235 | 235 | 235 | 235 | 235 |
| 电源 | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 0.8 mm | 0.8 mm | 1.75 mm | 1.75 mm | 1.75 mm | 0.8 mm | 1.75 mm | 0.8 mm |
| 最大供电电流 (Isup) | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA | 0.1 mA |
| 最大供电电压 (Vsup) | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2.3 V | 2.3 V | 2.3 V | 2.3 V | 2.3 V | 2.3 V | 2.3 V | 2.3 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子面层 | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) | Tin/Lead (Sn/Pb) |
| 端子形式 | NO LEAD | NO LEAD | GULL WING | GULL WING | GULL WING | NO LEAD | GULL WING | NO LEAD |
| 端子节距 | 0.5 mm | 0.5 mm | 0.635 mm | 0.635 mm | 0.635 mm | 0.5 mm | 0.635 mm | 0.5 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| 宽度 | 3 mm | 3 mm | 3.899 mm | 3.899 mm | 3.899 mm | 3 mm | 3.899 mm | 3 mm |
| 是否无铅 | 含铅 | - | 含铅 | - | 含铅 | 含铅 | 含铅 | 含铅 |
| 厂商名称 | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | - | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) | Linear ( ADI ) |
| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| LTC2914IDHC-1#PBF | Linear ( ADI ) | IC VOLT MONITOR QUAD 16-DFN |
| LTC2914CDHC-1#TR | Linear ( ADI ) | IC 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16, 5 X 3 MM, PLASTIC, MO-229WJED-1, DFN-16, Power Management Circuit |
| LTC2914IDHC-1#TR | Linear ( ADI ) | IC 4-CHANNEL POWER SUPPLY SUPPORT CKT, PDSO16, 5 X 3 MM, PLASTIC, MO-229WJED-1, DFN-16, Power Management Circuit |
| LTC2914IDHC-1#TRPBF | Linear ( ADI ) | IC VOLT MONITOR QUAD 16-DFN |
| LTC2919IMS-3.3#PBF | Linear ( ADI ) | IC MONITOR PREC 3.3V 10-MSOP |
| LTC2914CDHC-2#PBF | Linear ( ADI ) | IC VOLT MONITOR QUAD 16-DFN |
| LTC2914IGN-2#PBF | Linear ( ADI ) | IC VOLT MONITOR QUAD 16SSOP |
| LTC2909ITS8-2.5#TRMPBF | Linear ( ADI ) | IC MONITOR PREC 2.5V TSOT23-8 |
| LTC2914HDHC-2#PBF | Linear ( ADI ) | IC VOLT MONITOR QUAD 16-DFN |
| LTC2909CTS8-3.3#TRMPBF | Linear ( ADI ) | IC MONITOR PREC 3.3V TSOT23-8 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved