
Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-TSSOP -40 to 125
| 参数名称 | 属性值 |
| Brand Name | Texas Instruments |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | TSSOP |
| 包装说明 | TSSOP-16 |
| 针数 | 16 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| Factory Lead Time | 1 week |
| Samacsys Description | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SINGLE-ENDED MULTIPLEXER |
| 最大输入电压 | 6 V |
| 最小输入电压 | |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G16 |
| JESD-609代码 | e4 |
| 长度 | 5 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 正常位置 | NC |
| 信道数量 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 16 |
| 通态电阻匹配规范 | 2 Ω |
| 最大通态电阻 (Ron) | 280 Ω |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 输出 | SEPARATE OUTPUT |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | TSSOP |
| 封装等效代码 | TSSOP16,.25 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 电源 | 2/6 V |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 筛选级别 | AEC-Q100 |
| 座面最大高度 | 1.2 mm |
| 最大信号电流 | 0.05 A |
| 最大供电电流 (Isup) | 0.01 mA |
| 最大供电电压 (Vsup) | 6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 3 V |
| 表面贴装 | YES |
| 最长断开时间 | 110 ns |
| 最长接通时间 | 110 ns |
| 切换 | BREAK-BEFORE-MAKE |
| 技术 | CMOS |
| 温度等级 | AUTOMOTIVE |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 4.4 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| SN74HC4851QPWRQ1 | SN74HC4851QDRQ1 | SN74HC4851QDRG4Q1 | SN74HC4851QPWRG4Q1 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-TSSOP -40 to 125 | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-SOIC -40 to 125 | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-SOIC -40 to 125 | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-TSSOP -40 to 125 |
| Brand Name | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | TSSOP | SOIC | SOIC | TSSOP |
| 包装说明 | TSSOP-16 | SOIC-16 | SOP, SOP16,.25 | TSSOP-16 |
| 针数 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compli | compliant |
| Factory Lead Time | 1 week | 6 weeks | 6 weeks | 6 weeks |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SINGLE-ENDED MULTIPLEXER | SINGLE-ENDED MULTIPLEXER | SINGLE-ENDED MULTIPLEXER | SINGLE-ENDED MULTIPLEXER |
| 最大输入电压 | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 | R-PDSO-G16 |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 |
| 长度 | 5 mm | 9.9 mm | 9.9 mm | 5 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 正常位置 | NC | NC | NC | NC |
| 信道数量 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| 通态电阻匹配规范 | 2 Ω | 2 Ω | 2 Ω | 2 Ω |
| 最大通态电阻 (Ron) | 280 Ω | 280 Ω | 280 Ω | 280 Ω |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 输出 | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT | SEPARATE OUTPUT |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | TSSOP | SOP | SOP | TSSOP |
| 封装等效代码 | TSSOP16,.25 | SOP16,.25 | SOP16,.25 | TSSOP16,.25 |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 | 260 | 260 | 260 |
| 电源 | 2/6 V | 2/6 V | 2/6 V | 2/6 V |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 筛选级别 | AEC-Q100 | AEC-Q100 | AEC-Q100 | AEC-Q100 |
| 座面最大高度 | 1.2 mm | 1.75 mm | 1.75 mm | 1.2 mm |
| 最大信号电流 | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A | 0.05 A |
| 最大供电电流 (Isup) | 0.01 mA | 0.01 mA | 0.01 mA | 0.01 mA |
| 最大供电电压 (Vsup) | 6 V | 6 V | 6 V | 6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES |
| 最长断开时间 | 110 ns | 110 ns | 110 ns | 110 ns |
| 最长接通时间 | 110 ns | 110 ns | 110 ns | 110 ns |
| 切换 | BREAK-BEFORE-MAKE | BREAK-BEFORE-MAKE | BREAK-BEFORE-MAKE | BREAK-BEFORE-MAKE |
| 技术 | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| 温度等级 | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE | AUTOMOTIVE |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 4.4 mm | 3.9 mm | 3.9 mm | 4.4 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | - | 1 |
| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| SN74HC4851QPWRG4Q1 | Texas Instruments(德州仪器) | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-TSSOP -40 to 125 |
| MAX4051ACPE+ | Maxim(美信半导体) | Single-Ended Multiplexer, 1 Func, 8 Channel, CMOS, PDIP16, 0.300 INCH, PLASTIC, MS-001AA, DIP-16 |
| MAX4581CSE+T | Maxim(美信半导体) | multiplexer switch ics 8:1 low voltage analog mux |
| MAX4581LEEE | Rochester Electronics | 8-CHANNEL, SGL ENDED MULTIPLEXER, PDSO16, 0.150 INCH, 0.250 INCH PITCH, MO-137, QSOP-16 |
| CD4066BM96E4 | Texas Instruments(德州仪器) | CMOS Quad Bilateral Switch 14-SOIC -55 to 125 |
| CD74HCT4051M96G4 | Texas Instruments(德州仪器) | High Speed CMOS 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with TTL inputs 16-SOIC -55 to 125 |
| CD74HCT4051E | Texas Instruments(德州仪器) | High Speed CMOS 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with TTL inputs 16-PDIP -55 to 125 |
| MC74LVX4052DG | ON Semiconductor(安森美) | MOSFET N-Ch 40V 100A TDSON-8 OptiMOS 3 |
| MAX4066ACSD+T | Maxim(美信半导体) | IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC |
| MC54HC4051J | Rochester Electronics | 8-CHANNEL, SGL ENDED MULTIPLEXER, CDIP16, CERAMIC, DIP-16 |
| SN74HC4851QDRG4Q1 | Texas Instruments(德州仪器) | Automotive Catalog 8-Channel Analog Multiplexer/Demultiplexer with Injection-Current Effect Control 16-SOIC -40 to 125 |
| CD4051BM | Texas Instruments(德州仪器) | Analog Multiplexer Single 8:1 16-Pin SOIC Tube |
| CD4066BEE4 | Texas Instruments(德州仪器) | 10-pA, 20-V, 1:1 (SPST), 4-channel analog switch 14-PDIP -55 to 125 |
| SN74AHC4066PW | Texas Instruments(德州仪器) | Quadruple Bilateral Analog Switch 14-TSSOP -40 to 85 |
| CD4066BPWRG4 | Texas Instruments(德州仪器) | CMOS Quad Bilateral Switch 14-TSSOP -55 to 125 |
| MAX4580CAE+ | Maxim(美信半导体) | analog switch ics 1.25ohm dual spst analog switch |
| 74HCT4053D,112 | Nexperia | 74HC4053; 74HCT4053 - Triple 2-channel analog multiplexer/demultiplexer SOP 16-Pin |
| MAX4583CUE+T | Maxim(美信半导体) | analog switch ics 3ch spdt low V analog switch |
| MC74HC4053ADG | ON Semiconductor(安森美) | Multiplexer Switch ICs 2-6V ANLG Mux/Demux -55 to 125deg C |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved