CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 包装说明 | , 0805 |
| Reach Compliance Code | unknow |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | MIL-PRF-55681 |
| 电容 | 0.0028 µF |
| 电容器类型 | CERAMIC CAPACITOR |
| 介电材料 | CERAMIC |
| 高度 | 1.45 mm |
| JESD-609代码 | e4 |
| 长度 | 2.28 mm |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 多层 | Yes |
| 负容差 | 5% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 封装形状 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 封装形式 | SMT |
| 包装方法 | TR, PAPER, 7 INCH |
| 正容差 | 5% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 16 V |
| 尺寸代码 | 0805 |
| 表面贴装 | YES |
| 温度特性代码 | C0G |
| 温度系数 | 30ppm/Cel ppm/°C |
| 端子面层 | Silver/Palladium (Ag/Pd) |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 宽度 | 1.25 mm |
| Base Number Matches | 1 |

| 器件名 | 厂商 | 描述 |
|---|---|---|
| VJ0805A282JXJAT5G | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JFJAO68 | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JNJAI2L | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JFJAO2L | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JLJAC5G | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JNJAT | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JXJAC68 | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JLJAC2M | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JXJAR5G | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JXJAR2M | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JLJAT2L | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JLJAT2M | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JXJAP2M | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JXJAP5G | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JFJAI68 | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JLJAR2M | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JXJAC5G | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
| VJ0805A282JLJAP68 | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JLJAT68 | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP |
| VJ0805A282JNJAO68 | Vishay(威世) | CAPACITOR, CERAMIC, MULTILAYER, 16 V, C0G, 0.0028 uF, SURFACE MOUNT, 0805, CHIP, HALOGEN FREE AND ROHS COMPLIANT |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved