Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 24-CDIP -55 to 125
| 参数名称 | 属性值 |
| Brand Name | Texas Instruments |
| 是否Rohs认证 | 不符合 |
| 零件包装代码 | DIP |
| 包装说明 | DIP, DIP24,.3 |
| 针数 | 24 |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| 其他特性 | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION |
| 控制类型 | INDEPENDENT CONTROL |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL |
| 系列 | ABT |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T24 |
| 长度 | 32.005 mm |
| 逻辑集成电路类型 | REGISTERED BUS TRANSCEIVER |
| 最大I(ol) | 0.048 A |
| 位数 | 8 |
| 功能数量 | 1 |
| 端口数量 | 2 |
| 端子数量 | 24 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 输出特性 | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | DIP |
| 封装等效代码 | DIP24,.3 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | IN-LINE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 电源 | 5 V |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 6.2 ns |
| 传播延迟(tpd) | 6.6 ns |
| 认证状态 | Qualified |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class Q |
| 座面最大高度 | 5.08 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BICMOS |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子节距 | 2.54 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 翻译 | N/A |
| 宽度 | 7.62 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| 5962-9231402QLA | 5962-9231402Q3A | 5962-9231402QKA | SNJ54ABT543AFK | SNJ54ABT543AJT | SNJ54ABT543AW | SN74ABT543A | SN54ABT543A | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 24-CDIP -55 to 125 | Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 28-LCCC -55 to 125 | Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 24-CFP -55 to 125 | Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 28-LCCC -55 to 125 | Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 24-CDIP -55 to 125 | Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs 24-CFP -55 to 125 | SN74ABT543A Octal Registered Transceivers With 3-State Outputs | SN54ABT543A Octal Registered Transceiver With 3-State Outputs |
| Brand Name | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | Texas Instruments | - | - |
| 是否Rohs认证 | 不符合 | - | 不符合 | 不符合 | 不符合 | 不符合 | - | - |
| 零件包装代码 | DIP | QLCC | DFP | QLCC | DIP | DFP | - | - |
| 包装说明 | DIP, DIP24,.3 | QCCN, LCC28,.45SQ | DFP, FL24,.4 | QCCN, LCC28,.45SQ | DIP, DIP24,.3 | DFP, FL24,.4 | - | - |
| 针数 | 24 | 28 | 24 | 28 | 24 | 24 | - | - |
| Reach Compliance Code | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | not_compliant | - | - |
| 其他特性 | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION | WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION | - | - |
| 控制类型 | INDEPENDENT CONTROL | INDEPENDENT CONTROL | INDEPENDENT CONTROL | INDEPENDENT CONTROL | INDEPENDENT CONTROL | INDEPENDENT CONTROL | - | - |
| 计数方向 | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | BIDIRECTIONAL | - | - |
| 系列 | ABT | ABT | ABT | ABT | ABT | ABT | - | - |
| JESD-30 代码 | R-GDIP-T24 | S-CQCC-N28 | R-GDFP-F24 | S-CQCC-N28 | R-GDIP-T24 | R-GDFP-F24 | - | - |
| 长度 | 32.005 mm | 11.43 mm | 14.36 mm | 11.43 mm | 32.005 mm | 14.36 mm | - | - |
| 逻辑集成电路类型 | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | REGISTERED BUS TRANSCEIVER | - | - |
| 最大I(ol) | 0.048 A | 0.064 A | 0.048 A | 0.064 A | 0.048 A | 0.048 A | - | - |
| 位数 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | - | - |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 端口数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | - |
| 端子数量 | 24 | 28 | 24 | 28 | 24 | 24 | - | - |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | - | - |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | - |
| 输出特性 | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | - | - |
| 输出极性 | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | - | - |
| 封装主体材料 | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, METAL-SEALED COFIRED | CERAMIC, GLASS-SEALED | CERAMIC, GLASS-SEALED | - | - |
| 封装代码 | DIP | QCCN | DFP | QCCN | DIP | DFP | - | - |
| 封装等效代码 | DIP24,.3 | LCC28,.45SQ | FL24,.4 | LCC28,.45SQ | DIP24,.3 | FL24,.4 | - | - |
| 封装形状 | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | SQUARE | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - | - |
| 封装形式 | IN-LINE | CHIP CARRIER | FLATPACK | CHIP CARRIER | IN-LINE | FLATPACK | - | - |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | - |
| 电源 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | - | - |
| Prop。Delay @ Nom-Sup | 6.2 ns | 6.2 ns | 6.2 ns | 6.2 ns | 6.2 ns | 6.2 ns | - | - |
| 传播延迟(tpd) | 6.6 ns | 6.6 ns | 6.6 ns | 6.4 ns | 6.4 ns | 6.4 ns | - | - |
| 认证状态 | Qualified | Qualified | Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | - |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class Q | MIL-PRF-38535 Class Q | MIL-PRF-38535 Class Q | MIL-PRF-38535 | MIL-PRF-38535 | MIL-PRF-38535 | - | - |
| 座面最大高度 | 5.08 mm | 2.03 mm | 2.29 mm | 2.03 mm | 5.08 mm | 2.29 mm | - | - |
| 最大供电电压 (Vsup) | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | 5.5 V | - | - |
| 最小供电电压 (Vsup) | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | 4.5 V | - | - |
| 标称供电电压 (Vsup) | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | - | - |
| 表面贴装 | NO | YES | YES | YES | NO | YES | - | - |
| 技术 | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | - | - |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | - | - |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | NO LEAD | FLAT | NO LEAD | THROUGH-HOLE | FLAT | - | - |
| 端子节距 | 2.54 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 1.27 mm | 2.54 mm | 1.27 mm | - | - |
| 端子位置 | DUAL | QUAD | DUAL | QUAD | DUAL | DUAL | - | - |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | - |
| 翻译 | N/A | N/A | N/A | N/A | N/A | N/A | - | - |
| 宽度 | 7.62 mm | 11.43 mm | 9.085 mm | 11.43 mm | 7.62 mm | 9.09 mm | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved