
Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | Texas Instruments(德州仪器) |
| 零件包装代码 | SON |
| 包装说明 | HVSON, SOLCC12,.08,20 |
| 针数 | 12 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING CONTROLLER |
| 控制模式 | CURRENT-MODE |
| 控制技术 | PULSE WIDTH MODULATION |
| 最大输入电压 | 17 V |
| 最小输入电压 | 7 V |
| 标称输入电压 | 12 V |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N12 |
| JESD-609代码 | e4 |
| 长度 | 3 mm |
| 湿度敏感等级 | 1 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 12 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 最大输出电流 | 0.2 A |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | HVSON |
| 封装等效代码 | SOLCC12,.08,20 |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 0.6 mm |
| 表面贴装 | YES |
| 切换器配置 | PUSH-PULL |
| 最大切换频率 | 1000 kHz |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) |
| 端子形式 | NO LEAD |
| 端子节距 | 0.5 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 2 mm |
| UCC28231DRNTG4 | UCC28231PWG4 | UCC28231PWRG4 | UCC28230DRNTG4 | UCC28230DRNRG4 | UCC28231DRNRG4 | UCC28230PWRG4 | UCC28230PWG4 | UCC28230 | UCC28231 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | Switching Controllers Adv PWM Cntrlr for Bus Cnvrtr | UCC28230 Advanced PWM Controller for Bus Converters with 5V Precision Reference Voltage | UCC28231 Advanced PWM Controller for Bus Converters with 3.3V Precision Reference Voltage |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | - | - |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | - | - |
| 零件包装代码 | SON | TSSOP | TSSOP | SON | SON | SON | TSSOP | TSSOP | - | - |
| 包装说明 | HVSON, SOLCC12,.08,20 | TSSOP, TSSOP14,.25 | TSSOP, TSSOP14,.25 | HVSON, SOLCC12,.08,20 | HVSON, SOLCC12,.08,20 | HVSON, SOLCC12,.08,20 | TSSOP, TSSOP14,.25 | TSSOP, TSSOP14,.25 | - | - |
| 针数 | 12 | 14 | 14 | 12 | 12 | 12 | 14 | 14 | - | - |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | - | - |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | - | - |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | SWITCHING CONTROLLER | - | - |
| 控制模式 | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | CURRENT-MODE | - | - |
| 控制技术 | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | PULSE WIDTH MODULATION | - | - |
| 最大输入电压 | 17 V | 17 V | 17 V | 17 V | 17 V | 17 V | 17 V | 17 V | - | - |
| 最小输入电压 | 7 V | 7 V | 7 V | 7 V | 7 V | 7 V | 7 V | 7 V | - | - |
| 标称输入电压 | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | 12 V | - | - |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-N12 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-N12 | R-PDSO-N12 | R-PDSO-N12 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | - | - |
| JESD-609代码 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | e4 | - | - |
| 长度 | 3 mm | 5 mm | 5 mm | 3 mm | 3 mm | 3 mm | 5 mm | 5 mm | - | - |
| 湿度敏感等级 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 端子数量 | 12 | 14 | 14 | 12 | 12 | 12 | 14 | 14 | - | - |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | - | - |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | - | - |
| 最大输出电流 | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | 0.2 A | - | - |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - | - |
| 封装代码 | HVSON | TSSOP | TSSOP | HVSON | HVSON | HVSON | TSSOP | TSSOP | - | - |
| 封装等效代码 | SOLCC12,.08,20 | TSSOP14,.25 | TSSOP14,.25 | SOLCC12,.08,20 | SOLCC12,.08,20 | SOLCC12,.08,20 | TSSOP14,.25 | TSSOP14,.25 | - | - |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - | - |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, VERY THIN PROFILE | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | - | - |
| 峰值回流温度(摄氏度) | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | 260 | - | - |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | - |
| 座面最大高度 | 0.6 mm | 1.2 mm | 1.2 mm | 0.6 mm | 0.6 mm | 0.6 mm | 1.2 mm | 1.2 mm | - | - |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | - | - |
| 切换器配置 | PUSH-PULL | PUSH-PULL | PUSH-PULL | PUSH-PULL | PUSH-PULL | PUSH-PULL | PUSH-PULL | PUSH-PULL | - | - |
| 最大切换频率 | 1000 kHz | 1000 kHz | 1000 kHz | 1000 kHz | 1000 kHz | 1000 kHz | 1000 kHz | 1000 kHz | - | - |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | - | - |
| 端子面层 | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) | - | - |
| 端子形式 | NO LEAD | GULL WING | GULL WING | NO LEAD | NO LEAD | NO LEAD | GULL WING | GULL WING | - | - |
| 端子节距 | 0.5 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.5 mm | 0.5 mm | 0.5 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | - | - |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | - | - |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | - | - |
| 宽度 | 2 mm | 4.4 mm | 4.4 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 4.4 mm | 4.4 mm | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved