Analog to Digital Converters - ADC 24-Bit Anlg-to-Dig Converter
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Texas Instruments(德州仪器) |
| 产品种类 Product Category | Analog to Digital Converters - ADC |
| RoHS | Details |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | SOIC-24 |
| Resolution | 24 bit |
| Number of Channels | 4 Channel |
| Sampling Rate | 16 kS/s |
| Input Type | Differential |
| 接口类型 Interface Type | Serial, 2-Wire, 3-Wire, 4-Wire, SPI |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Reference Type | External, Internal |
| Analog Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Digital Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| 系列 Packaging | Reel |
| Features | PGA, Internal Reference |
| 高度 Height | 2.35 mm |
| 长度 Length | 15.4 mm |
| Number of Converters | 1 Converter |
| 产品 Product | Analog to Digital Converters |
| 宽度 Width | 7.52 mm |
| DNL - Differential Nonlinearity | +/- 1 LSB |
| INL - Integral Nonlinearity | +/- 0.0015 %FSR |
| Moisture Sensitive | Yes |
| 工作电源电压 Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
| Pd-功率耗散 Pd - Power Dissipation | 60 mW |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 1000 |
| 单位重量 Unit Weight | 0.022025 oz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved