Instrumentation Amplifiers Precision Instrumentation Amp
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Texas Instruments(德州仪器) |
| 产品种类 Product Category | Instrumentation Amplifiers |
| RoHS | Details |
| Number of Channels | 1 Channel |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 110 dB |
| Ib - Input Bias Current | 2 nA |
| Vos - Input Offset Voltage | 50 uV |
| Maximum Input Resistance | 10 GOhms |
| 电源电压-最大 Supply Voltage - Max | 36 V |
| 电源电压-最小 Supply Voltage - Min | 4.5 V |
| 工作电源电流 Operating Supply Current | 2.2 mA |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | SOIC-16 |
| 系列 Packaging | Cut Tape |
| 系列 Packaging | MouseReel |
| 系列 Packaging | Reel |
| Amplifier Type | Instrumentation Amplifier |
| 高度 Height | 2.35 mm |
| 长度 Length | 10.28 mm |
| 产品 Product | Instrumentation Amplifiers |
| 宽度 Width | 7.52 mm |
| 3 dB Bandwidth | 10 kHz |
| Dual Supply Voltage | +/- 15 V |
| en - Input Voltage Noise Density | 11 nV/sqrt Hz |
| Gain V/V | 1 V/V to 10000 V/V |
| INL - Integral Nonlinearity | 0.002 % |
| 工作电源电压 Operating Supply Voltage | 4.5 V to 36 V |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 1000 |
| 单位重量 Unit Weight | 0.014829 oz |
| INA115AU-1KE4 | INA115AUG4 | INA115AU-1K | INA115AU/1KE4 | INA115AU/1K | INA115 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Instrumentation Amplifiers Precision Instrumentation Amp | Instrumentation Amplifiers Prec Instrum Amp | Instrumentation Amplifiers Precision Instrumentation Amp | Instrumentation Amplifiers Precision Instrumentation Amp | Precision Instrumentation Amplifier 16-SOIC | INA115 Precision Instrumentation Amplifier |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved