Voltage References PREC MICROPWR SHUNT VLTG REF
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Texas Instruments(德州仪器) |
| 产品种类 Product Category | Voltage References |
| RoHS | Details |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | SOT-23 |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Output Voltage | 5 V |
| Initial Accuracy | 0.1 % |
| 温度系数 Temperature Coefficient | 150 PPM / C |
| Series VREF - Input Voltage - Max | 5 V |
| Shunt Current - Max | 15 mA |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 系列 Packaging | Cut Tape |
| 系列 Packaging | MouseReel |
| 系列 Packaging | Reel |
| Accuracy | 8 mV |
| Description/Function | PRECISION MICROPOWER SHUNT VOLTAGE REFERENCE |
| 高度 Height | 0.93 mm |
| 长度 Length | 2.92 mm |
| 工作温度范围 Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| 产品 Product | Voltage References |
| 宽度 Width | 1.3 mm |
| Topology | Shunt References |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 1000 |
| 单位重量 Unit Weight | 0.000282 oz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved