Switching Voltage Regulators
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Texas Instruments(德州仪器) |
| 产品种类 Product Category | Switching Voltage Regulators |
| RoHS | N |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | TO-263-5 |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Current | 3 A |
| Number of Outputs | 1 Output |
| Input Voltage MAX | 40 V |
| Topology | Buck |
| Input Voltage MIN | 8 V |
| Switching Frequency | 260 kHz |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| 系列 Packaging | Cut Tape |
| 系列 Packaging | MouseReel |
| 系列 Packaging | Reel |
| 类型 Type | Step Down |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 500 |
| 单位重量 Unit Weight | 0.056128 oz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved