Switching Controllers Half-Brdg PWM Cntlr
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Texas Instruments(德州仪器) |
| 产品种类 Product Category | Switching Controllers |
| RoHS | Details |
| Topology | Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull |
| Switching Frequency | 100 kHz to 1000 kHz |
| Output Current | 2 A |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| 封装 / 箱体 Package / Case | WQFN-24 |
| 系列 Packaging | Reel |
| 工作温度范围 Operating Temperature Range | - 40 C to + 125 C |
| 类型 Type | Voltage Mode PWM Controllers |
| Development Kit | LM5039EVAL/NOPB |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 4500 |
| 单位重量 Unit Weight | 0.001411 oz |
| LM5039SQX-NOPB | LM5039MH-NOPB | LM5039MHX-NOPB | LM5039SQ-NOPB | LM5039MH/NOPB | LM5039SQX/NOPB | LM5039MHX/NOPB | LM5039SQ/NOPB | LM5039 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Switching Controllers Half-Brdg PWM Cntlr | Switching Controllers Half-Bridge Pwm Controller | Switching Controllers Half-Bridge PWM Controller with Advanced Current Limit 20-HTSSOP -40 to 125 | Switching Controllers Half-Brdg PWM Cntlr | Half-Bridge PWM Controller with Advanced Current Limit 20-HTSSOP -40 to 125 | Half-Bridge PWM Controller with Advanced Current Limit 24-WQFN -40 to 125 | Half-Bridge PWM Controller with Advanced Current Limit 20-HTSSOP -40 to 125 | Half-Bridge PWM Controller with Advanced Current Limit 24-WQFN -40 to 125 | LM5039 Half-Bridge PWM Controller with Advanced Current Limit |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved