Differential Amplifiers Single-Supply
| 参数名称 | 属性值 |
| Product Attribute | Attribute Value |
| 制造商 Manufacturer | Texas Instruments(德州仪器) |
| 产品种类 Product Category | Differential Amplifiers |
| RoHS | Details |
| Number of Channels | 2 Channel |
| GBP - Gain Bandwidth Product | 800 kHz |
| SR - Slew Rate | 0.4 V/us |
| CMRR - Common Mode Rejection Ratio | 80 dB |
| Vos - Input Offset Voltage | 1.5 mV |
| 电源电压-最大 Supply Voltage - Max | 20 V |
| 电源电压-最小 Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| 工作电源电流 Operating Supply Current | 500 uA |
| 最小工作温度 Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| 最大工作温度 Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| 安装风格 Mounting Style | SMD/SMT |
| 封装 / 箱体 Package / Case | VSSOP-8 |
| 系列 Packaging | Reel |
| Amplifier Type | Differential |
| 产品 Product | Differential Amplifiers |
| Supply Type | Single, Dual |
| 3 dB Bandwidth | 800 kHz |
| Dual Supply Voltage | +/- 3 V, +/- 5 V, +/- 9 V |
| Gain Error | 0.1 % |
| Gain V/V | 1 V/V |
| Maximum Dual Supply Voltage | +/- 10 V |
| Minimum Dual Supply Voltage | +/- 1.35 V |
| Moisture Sensitive | Yes |
| 工作电源电压 Operating Supply Voltage | 2.7 V to 20 V |
| 工厂包装数量 Factory Pack Quantity | 250 |
| Vcm - Common Mode Voltage | - 20 V |
| 单位重量 Unit Weight | 0.000917 oz |
| INA152EA-250G4 | INA152EA-2K5 | INA152EA-250 | INA152EA-2K5G4 | INA152EA/2K5 | DSC1206360KDPB | INA152EA/250 | FP-8999HR-03-2701-JD | INA152 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Differential Amplifiers Single-Supply | Differential Amplifiers Single-Supply | Differential Amplifiers Single-Supply | Differential Amplifiers Single-Supply | Single-Supply Difference Amplifier 8-VSSOP -40 to 85 | Fixed Resistor, Thick Film, 0.33W, 360000ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206, CHIP | Single-Supply Difference Amplifier 8-VSSOP -40 to 85 | Array/Network Resistor, Isolated, Tantalum Nitride/nickel Chrome, 0.05W, 2700ohm, 50V, 5% +/-Tol, -25,25ppm/Cel, 3925, | INA152 Single-Supply Difference Amplifier |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved