1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3
1输出 双电压参考, 5 V, PBCY3
| 参数名称 | 属性值 |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最大输出电压 | 5.05 V |
| 最小输出电压 | 4.95 V |
| 最大工作温度 | 70 Cel |
| 最小工作温度 | 0.0 Cel |
| 加工封装描述 | PLASTIC, TO-92, 3 PIN |
| 状态 | ACTIVE |
| 包装形状 | ROUND |
| 包装尺寸 | CYLINDRICAL |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子涂层 | TIN LEAD |
| 端子位置 | BOTTOM |
| 包装材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 温度等级 | COMMERCIAL |
| 可调输出 | Yes |
| 输出数 | 1 |
| 额定输出电压 | 5 V |
| 模拟IC其它类型 | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE |
| 最大电压温度系数 | 34 ppm/Cel |
| LT1029A | LT1029M | LT1029C | LT1029AM | LT1029AC | LT1029 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3 | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3 | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3 | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3 | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3 | 1-OUTPUT TWO TERM VOLTAGE REFERENCE, 5 V, PBCY3 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最大输出电压 | 5.05 V | 5.05 V | 5.05 V | 5.05 V | 5.05 V | 5.05 V |
| 最小输出电压 | 4.95 V | 4.95 V | 4.95 V | 4.95 V | 4.95 V | 4.95 V |
| 最大工作温度 | 70 Cel | 70 Cel | 70 Cel | 70 Cel | 70 Cel | 70 Cel |
| 最小工作温度 | 0.0 Cel | 0.0 Cel | 0.0 Cel | 0.0 Cel | 0.0 Cel | 0.0 Cel |
| 加工封装描述 | PLASTIC, TO-92, 3 PIN | PLASTIC, TO-92, 3 PIN | PLASTIC, TO-92, 3 PIN | PLASTIC, TO-92, 3 PIN | PLASTIC, TO-92, 3 PIN | PLASTIC, TO-92, 3 PIN |
| 状态 | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE | ACTIVE |
| 包装形状 | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND |
| 包装尺寸 | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE |
| 端子涂层 | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD | TIN LEAD |
| 端子位置 | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM |
| 包装材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 温度等级 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 可调输出 | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes | Yes |
| 输出数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 额定输出电压 | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V | 5 V |
| 模拟IC其它类型 | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE | TWO TERM VOLTAGE REFERENCE |
| 最大电压温度系数 | 34 ppm/Cel | 34 ppm/Cel | 34 ppm/Cel | 34 ppm/Cel | 34 ppm/Cel | 34 ppm/Cel |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved