CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 63 V, 220 uF, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED
| 参数名称 | 属性值 |
| Objectid | 1633134812 |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | STANDARD: IEC384-4 |
| 电容 | 220 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 610 mΩ |
| 漏电流 | 0.088 mA |
| 制造商序列号 | 2222-030-033 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 10% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | TUBULAR PACKAGE |
| 包装方法 | BULK |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 50% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 63 V |
| 纹波电流 | 350 mA |
| 表面贴装 | NO |
| Delta切线 | 0.08 |
| 端子形状 | WIRE |
| 222203218221 | 222203315472 | 222203317152 | 222203218331 | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 63 V, 220 uF, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED | CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 16 V, 4700 uF, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED | CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 40 V, 1500 uF, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED | CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, NON SOLID, POLARIZED, 63 V, 330 uF, THROUGH HOLE MOUNT, AXIAL LEADED |
| Reach Compliance Code | unknown | unknow | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | STANDARD: IEC384-4 | STANDARD: IEC384-4 | STANDARD: IEC384-4 | STANDARD: IEC384-4 |
| 电容 | 220 µF | 4700 µF | 1500 µF | 330 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) |
| ESR | 610 mΩ | 90 mΩ | 160 mΩ | 410 mΩ |
| 漏电流 | 0.088 mA | 0.455 mA | 0.364 mA | 0.129 mA |
| 制造商序列号 | 2222-030-033 | 2222-030-033 | 2222-030-033 | 2222-030-033 |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 10% | 10% | 10% | 10% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 封装形状 | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE | TUBULAR PACKAGE |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 极性 | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED |
| 正容差 | 50% | 50% | 50% | 50% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 63 V | 16 V | 40 V | 63 V |
| 纹波电流 | 350 mA | 1430 mA | 970 mA | 480 mA |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO |
| Delta切线 | 0.08 | 0.25 | 0.15 | 0.08 |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved