General Purpose Inductor, 1.2uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | CT [ Central Technologies ] |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 直流电阻 | 0.008 Ω |
| 标称电感 (L) | 1.2 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最大额定电流 | 11 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES |
| 表面贴装 | YES |
| 端子形状 | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% |
| Base Number Matches | 1 |

| CTEP105HF-1R2M | CTEP105HF-2R0M | CTEP105HF-1R5M | CTEP105HF-2R5M | CTEP105HF-3R0M | CTEP105HF-R80M | CTEP105HF-R50M | CTEP105HF-R15N | CTEP105HF-R30N | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | General Purpose Inductor, 1.2uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 2uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 1.5uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 2.5uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 3uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.8uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.5uH, 20%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.15uH, 30%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT | General Purpose Inductor, 0.3uH, 30%, 1 Element, SMD, ROHS COMPLIANT |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 直流电阻 | 0.008 Ω | 0.0124 Ω | 0.0105 Ω | 0.018 Ω | 0.0238 Ω | 0.0053 Ω | 0.0041 Ω | 0.0026 Ω | 0.0032 Ω |
| 标称电感 (L) | 1.2 µH | 2 µH | 1.5 µH | 2.5 µH | 3 µH | 0.8 µH | 0.5 µH | 0.15 µH | 0.3 µH |
| 电感器应用 | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR | POWER INDUCTOR |
| 电感器类型 | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR | GENERAL PURPOSE INDUCTOR |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最大额定电流 | 11 A | 8 A | 8.5 A | 7.8 A | 7.2 A | 13.5 A | 15 A | 20 A | 18.8 A |
| 形状/尺寸说明 | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE | RECTANGULAR PACKAGE |
| 屏蔽 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子形状 | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND | WRAPAROUND |
| 测试频率 | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz | 0.1 MHz |
| 容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 30% | 30% |
| 厂商名称 | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] | - | - | CT [ Central Technologies ] | CT [ Central Technologies ] |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved