IC VREG 1.2 V-37 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBCY3, METAL CAN, TO-39, 3 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator
| 参数名称 | 属性值 |
| 包装说明 | TO-39, CAN3/4,.2 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 可调性 | ADJUSTABLE |
| 最大差分输入-输出电压 | 40 V |
| 最小差分输入-输出电压 | 3 V |
| JESD-30 代码 | O-MBCY-W3 |
| JESD-609代码 | e0 |
| 最大电网调整率 (%/V) | 0.05 |
| 最大负载调整率 (%) | 1% |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 工作温度TJ-Max | 150 °C |
| 工作温度TJ-Min | -55 °C |
| 最大输出电流 1 | 0.5 A |
| 最大输出电压 1 | 37 V |
| 最小输出电压 1 | 1.2 V |
| 封装主体材料 | METAL |
| 封装代码 | TO-39 |
| 封装等效代码 | CAN3/4,.2 |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | CYLINDRICAL |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class V |
| 表面贴装 | NO |
| 技术 | BIPOLAR |
| 端子面层 | TIN LEAD |
| 端子形式 | WIRE |
| 端子位置 | BOTTOM |
| 总剂量 | 100k Rad(Si) V |
| Base Number Matches | 1 |
| 5962R9951703VXA | 5962R9951703VZA | |
|---|---|---|
| 描述 | IC VREG 1.2 V-37 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, MBCY3, METAL CAN, TO-39, 3 PIN, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator | IC VREG 1.2 V-37 V ADJUSTABLE POSITIVE REGULATOR, CDSO16, CERAMIC, SOIC-16, Adjustable Positive Single Output Standard Regulator |
| 包装说明 | TO-39, CAN3/4,.2 | SOP, SOP16,.4 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 |
| 可调性 | ADJUSTABLE | ADJUSTABLE |
| 最大差分输入-输出电压 | 40 V | 40 V |
| 最小差分输入-输出电压 | 3 V | 3 V |
| JESD-30 代码 | O-MBCY-W3 | R-GDSO-G16 |
| JESD-609代码 | e0 | e0 |
| 最大电网调整率 (%/V) | 0.05 | 0.05 |
| 最大负载调整率 (%) | 1% | 1% |
| 功能数量 | 1 | 1 |
| 输出次数 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 16 |
| 工作温度TJ-Max | 150 °C | 150 °C |
| 工作温度TJ-Min | -55 °C | -55 °C |
| 最大输出电流 1 | 0.5 A | 0.5 A |
| 最大输出电压 1 | 37 V | 37 V |
| 最小输出电压 1 | 1.2 V | 1.2 V |
| 封装主体材料 | METAL | CERAMIC, GLASS-SEALED |
| 封装代码 | TO-39 | SOP |
| 封装等效代码 | CAN3/4,.2 | SOP16,.4 |
| 封装形状 | ROUND | RECTANGULAR |
| 封装形式 | CYLINDRICAL | SMALL OUTLINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified |
| 调节器类型 | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR | ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT STANDARD REGULATOR |
| 筛选级别 | MIL-PRF-38535 Class V | MIL-PRF-38535 Class V |
| 表面贴装 | NO | YES |
| 技术 | BIPOLAR | BIPOLAR |
| 端子面层 | TIN LEAD | TIN LEAD |
| 端子形式 | WIRE | GULL WING |
| 端子位置 | BOTTOM | DUAL |
| 总剂量 | 100k Rad(Si) V | 100k Rad(Si) V |
| Base Number Matches | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved