
LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 包装说明 | SSOP, |
| Reach Compliance Code | compli |
| 其他特性 | TYP VOLP < 0.8V @ VCC = 3.3V, TA = 25 DEG C; INPUTS CAN BE DRIVEN BY 3.3/5V DEVICES; BUS HOLD INPUTS |
| 系列 | LVT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G14 |
| 长度 | 6.2 mm |
| 逻辑集成电路类型 | BUS DRIVER |
| 湿度敏感等级 | 2 |
| 位数 | 1 |
| 功能数量 | 4 |
| 端口数量 | 2 |
| 端子数量 | 14 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 输出特性 | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SSOP |
| 封装形状 | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH |
| 峰值回流温度(摄氏度) | NOT SPECIFIED |
| 传播延迟(tpd) | 4.9 ns |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 2 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 3.6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2.7 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES |
| 技术 | BICMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL |
| 端子形式 | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm |
| 端子位置 | DUAL |
| 处于峰值回流温度下的最长时间 | NOT SPECIFIED |
| 宽度 | 5.3 mm |
| Base Number Matches | 1 |
| SN74LVT125DB | SN74LVT125PWLE | SN74LVT125PWRE4 | SN74LVT125PWE4 | SN74LVT125DWR | SN74LVT125DBLE | SN74LVT125NSRE4 | SN74LVT125QDREP | SN74LVT125DW | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14 | 3.3-V ABT Quadruple Bus Buffers With 3-State Outputs 14-TSSOP -40 to 85 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14, PLASTIC, TSSOP-14 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14, PLASTIC, TSSOP-14 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14, PLASTIC, SOP-14 | 3.3-V ABT Quadruple Bus Buffers With 3-State Outputs 14-SSOP -40 to 85 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14, PLASTIC, SOP-14 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14, SOIC-14 | LVT SERIES, QUAD 1-BIT DRIVER, TRUE OUTPUT, PDSO14, PLASTIC, SOP-14 |
| 包装说明 | SSOP, | TSSOP, TSSOP14,.25 | TSSOP, TSSOP14,.25 | TSSOP, TSSOP14,.25 | SOP, | SSOP, SSOP14,.3 | SOP, SOP14,.3 | SOP, SOP14,.25 | SOP, SOP14,.4 |
| Reach Compliance Code | compli | _compli | compli | compli | unknow | _compli | compliant | unknown | not_compliant |
| 其他特性 | TYP VOLP < 0.8V @ VCC = 3.3V, TA = 25 DEG C; INPUTS CAN BE DRIVEN BY 3.3/5V DEVICES; BUS HOLD INPUTS | TYP VOLP < 0.8V @ VCC = 3.3V, TA = 25 DEG C; INPUTS CAN BE DRIVEN BY 3.3/5V DEVICES; BUS HOLD INPUTS | - | - | TYP VOLP < 0.8V @ VCC = 3.3V, TA = 25 DEG C; INPUTS CAN BE DRIVEN BY 3.3/5V DEVICES; BUS HOLD INPUTS | TYP VOLP < 0.8V @ VCC = 3.3V, TA = 25 DEG C; INPUTS CAN BE DRIVEN BY 3.3/5V DEVICES; BUS HOLD INPUTS | - | - | TYP VOLP < 0.8V @ VCC = 3.3V, TA = 25 DEG C; INPUTS CAN BE DRIVEN BY 3.3/5V DEVICES; BUS HOLD INPUTS |
| 系列 | LVT | LVT | LVT | LVT | LVT | LVT | LVT | - | LVT |
| JESD-30 代码 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | R-PDSO-G14 | - | R-PDSO-G14 |
| 长度 | 6.2 mm | 5 mm | 5 mm | 5 mm | 8.65 mm | 6.2 mm | 10.2 mm | - | 8.65 mm |
| 逻辑集成电路类型 | BUS DRIVER | BUS DRIVER | BUS DRIVER | BUS DRIVER | BUS DRIVER | BUS DRIVER | BUS DRIVER | - | BUS DRIVER |
| 位数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 1 |
| 功能数量 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | - | 4 |
| 端口数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | - | 2 |
| 端子数量 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | - | 14 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | - | 85 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | - | -40 °C |
| 输出特性 | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | 3-STATE | - | 3-STATE |
| 输出极性 | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | TRUE | - | TRUE |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | - | PLASTIC/EPOXY |
| 封装代码 | SSOP | TSSOP | TSSOP | TSSOP | SOP | SSOP | SOP | - | SOP |
| 封装形状 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR |
| 封装形式 | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE, THIN PROFILE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE, SHRINK PITCH | SMALL OUTLINE | - | SMALL OUTLINE |
| 传播延迟(tpd) | 4.9 ns | 4.9 ns | 4.9 ns | 4.9 ns | 4.9 ns | 4.9 ns | 4.9 ns | - | 4.9 ns |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | - | Not Qualified |
| 座面最大高度 | 2 mm | 1.2 mm | 1.2 mm | 1.2 mm | 1.75 mm | 2 mm | 2 mm | - | 1.75 mm |
| 最大供电电压 (Vsup) | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | 3.6 V | - | 3.6 V |
| 最小供电电压 (Vsup) | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | 2.7 V | - | 2.7 V |
| 标称供电电压 (Vsup) | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | - | 3.3 V |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | - | YES |
| 技术 | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | BICMOS | - | BICMOS |
| 温度等级 | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | INDUSTRIAL | - | INDUSTRIAL |
| 端子形式 | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | GULL WING | - | GULL WING |
| 端子节距 | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 0.65 mm | 1.27 mm | 0.65 mm | 1.27 mm | - | 1.27 mm |
| 端子位置 | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | DUAL | - | DUAL |
| 宽度 | 5.3 mm | 4.4 mm | 4.4 mm | 4.4 mm | 3.9 mm | 5.3 mm | 5.3 mm | - | 3.9 mm |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - |
| 零件包装代码 | - | TSSOP | TSSOP | TSSOP | SOIC | SSOP | SOIC | SOIC | SOIC |
| 针数 | - | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| 控制类型 | - | ENABLE LOW | ENABLE LOW | ENABLE LOW | - | ENABLE LOW | ENABLE LOW | - | ENABLE LOW |
| 负载电容(CL) | - | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | 50 pF | - | 50 pF |
| 最大I(ol) | - | 0.064 A | 0.064 A | 0.064 A | - | 0.064 A | 0.064 A | - | 0.032 A |
| 封装等效代码 | - | TSSOP14,.25 | TSSOP14,.25 | TSSOP14,.25 | - | SSOP14,.3 | SOP14,.3 | - | SOP14,.4 |
| 电源 | - | 3.3 V | 3.3 V | 3.3 V | - | 3.3 V | 3.3 V | - | 3.3 V |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved