Special Switch, SPST, Momentary, Wire Terminal, Panel Mount,
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | ITW Switches |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 执行器行程 | 2.3114 mm |
| 执行器类型 | PUSHBUTTON |
| 中心触点镀层 | GOLD |
| 电气寿命 | 100000 Cycle(s) |
| 末端触点镀层 | GOLD |
| 外壳材料 | ZINC ALLOY |
| 照明 | LED |
| 制造商序列号 | 57M-SS |
| 安装特点 | PANEL MOUNT |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C |
| 表面贴装 | NO |
| 开关动作 | MOMENTARY |
| 开关功能 | SPST |
| 端接类型 | WIRE |
| Base Number Matches | 1 |

| 57M-C23G24 | 57M-D23G24 | 57M-C13G24 | 57M-D23B24 | 57M-D13G24 | 57M-C13B24 | 57M-D13B24 | 57M-C10G05 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Special Switch, SPST, Momentary, Wire Terminal, Panel Mount, | Special Switch, SPST, Maintained, Wire Terminal, Panel Mount, | Special Switch, SPST, Momentary, Wire Terminal, Panel Mount, | Special Switch, SPST, Maintained, Wire Terminal, Panel Mount, | Special Switch, SPST, Maintained, Wire Terminal, Panel Mount, | Special Switch, SPST, Momentary, Wire Terminal, Panel Mount, | Special Switch, SPST, Maintained, Wire Terminal, Panel Mount, | Pushbutton Switch |
| 厂商名称 | ITW Switches | ITW Switches | ITW Switches | ITW Switches | ITW Switches | ITW Switches | ITW Switches | ITW Switches |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | unknown |
| 制造商序列号 | 57M-SS | 57M-SS | 57M-SS | 57M-SS | 57M-SS | 57M-SS | 57M-SS | 57M-SS |
| 执行器行程 | 2.3114 mm | 2.3114 mm | 2.3114 mm | 2.3114 mm | 2.3114 mm | 2.3114 mm | 2.3114 mm | - |
| 执行器类型 | PUSHBUTTON | PUSHBUTTON | PUSHBUTTON | PUSHBUTTON | PUSHBUTTON | PUSHBUTTON | PUSHBUTTON | - |
| 中心触点镀层 | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | - |
| 电气寿命 | 100000 Cycle(s) | 50000 Cycle(s) | 100000 Cycle(s) | 50000 Cycle(s) | 50000 Cycle(s) | 100000 Cycle(s) | 50000 Cycle(s) | - |
| 末端触点镀层 | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | GOLD | - |
| 外壳材料 | ZINC ALLOY | ZINC ALLOY | ZINC ALLOY | ZINC ALLOY | ZINC ALLOY | ZINC ALLOY | ZINC ALLOY | - |
| 照明 | LED | LED | LED | LED | LED | LED | LED | - |
| 安装特点 | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | PANEL MOUNT | - |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | - |
| 最低工作温度 | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | - |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | - |
| 开关动作 | MOMENTARY | MAINTAINED | MOMENTARY | MAINTAINED | MAINTAINED | MOMENTARY | MAINTAINED | - |
| 开关功能 | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | SPST | - |
| 端接类型 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | - |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved