Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | SAMWHA(三和) |
| 包装说明 | , |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 电容 | 10 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) |
| JESD-609代码 | e3 |
| 漏电流 | 0.047 mA |
| 制造商序列号 | RH |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% |
| 端子数量 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 包装方法 | BULK |
| 极性 | POLARIZED |
| 正容差 | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 160 V |
| 纹波电流 | 100 mA |
| 表面贴装 | NO |
| Delta切线 | 0.15 |
| 端子面层 | Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE |
| Base Number Matches | 1 |

| RH2C106M12016CS | RH2C686M12025CS | RH2V476M16025CS | RH2E336M12020CS | RH2V106M12020CS | RH2D226M12016CS | RH2E226M12020CS | RH2V225M1212MCS | RH2W475M12020CS | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 22uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT | Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Through Hole Mount, RADIAL LEADED, ROHS COMPLIANT |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compli | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 电容 | 10 µF | 68 µF | 47 µF | 33 µF | 10 µF | 22 µF | 22 µF | 2.2 µF | 4.7 µF |
| 电容器类型 | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR | ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR |
| 介电材料 | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) | ALUMINUM (WET) |
| JESD-609代码 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 | e3 |
| 漏电流 | 0.047 mA | 0.2326 mA | 0.344 mA | 0.18 mA | 0.085 mA | 0.103 mA | 0.125 mA | 0.0304 mA | 0.0573 mA |
| 制造商序列号 | RH | RH | RH | RH | RH | RH | RH | RH | RH |
| 安装特点 | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT | THROUGH HOLE MOUNT |
| 负容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 端子数量 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -25 °C | -40 °C | -25 °C | -40 °C | -40 °C | -25 °C | -25 °C |
| 封装形状 | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE | CYLINDRICAL PACKAGE |
| 包装方法 | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK | BULK |
| 极性 | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED | POLARIZED |
| 正容差 | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% | 20% |
| 额定(直流)电压(URdc) | 160 V | 160 V | 350 V | 250 V | 350 V | 200 V | 250 V | 350 V | 450 V |
| 纹波电流 | 100 mA | 300 mA | 330 mA | 300 mA | 112 mA | 180 mA | 300 mA | 27 mA | 54 mA |
| 表面贴装 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| Delta切线 | 0.15 | 0.15 | 0.2 | 0.15 | 0.2 | 0.15 | 0.15 | 0.2 | 0.24 |
| 端子面层 | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) | Tin (Sn) |
| 端子形状 | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE | WIRE |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved