Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.031 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, White Insulator, Receptacle
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | W+P Products GmbH |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 板上安装选件 | PEG |
| 主体宽度 | 0.161 inch |
| 主体深度 | 0.203 inch |
| 主体长度 | 1.016 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 40 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | WHITE |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC |
| 制造商序列号 | 5080 |
| 插接触点节距 | 0.031 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch |
| 安装选项1 | LOCKING |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 2 |
| 装载的行数 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 3.9878 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 0.5 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子节距 | 0.7874 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 60 |
| Base Number Matches | 1 |

| 5080306000TR | YTW-50-04-G-Q-120-050 | 5080203000TR | 5080404000TR | |
|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.031 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, White Insulator, Receptacle | Board Stacking Connector, 200 Contact(s), 4 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal, ROHS COMPLIANT | Board Connector, 30 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.031 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, White Insulator, Receptacle | Board Connector, 40 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.031 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, White Insulator, Receptacle |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD STACKING CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | AU ON NI | GOLD (20) OVER NICKEL | AU ON NI | AU ON NI |
| 触点性别 | FEMALE | MALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE | PHOSPHOR BRONZE |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 装载的行数 | 2 | 4 | 2 | 2 |
| 端子节距 | 0.7874 mm | 2 mm | 0.7874 mm | 0.7874 mm |
| 端接类型 | SURFACE MOUNT | SOLDER | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 触点总数 | 60 | 200 | 30 | 40 |
| 厂商名称 | W+P Products GmbH | - | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH |
| 板上安装选件 | PEG | - | PEG | PEG |
| 主体宽度 | 0.161 inch | - | 0.161 inch | 0.161 inch |
| 主体深度 | 0.203 inch | - | 0.163 inch | 0.222 inch |
| 主体长度 | 1.016 inch | - | 0.543 inch | 0.701 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | - | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 触点模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 40 mΩ | - | 40 mΩ | 40 mΩ |
| 触点样式 | BELLOWED TYPE | - | BELLOWED TYPE | BELLOWED TYPE |
| 介电耐压 | 500VAC V | - | 500VAC V | 500VAC V |
| 绝缘电阻 | 100000000 Ω | - | 100000000 Ω | 100000000 Ω |
| 绝缘体颜色 | WHITE | - | WHITE | WHITE |
| 绝缘体材料 | THERMOPLASTIC | - | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC |
| 制造商序列号 | 5080 | - | 5080 | 5080 |
| 插接触点节距 | 0.031 inch | - | 0.031 inch | 0.031 inch |
| 匹配触点行间距 | 0.079 inch | - | 0.079 inch | 0.079 inch |
| 安装选项1 | LOCKING | - | LOCKING | LOCKING |
| 连接器数 | ONE | - | ONE | ONE |
| PCB行数 | 2 | - | 2 | 2 |
| 最高工作温度 | 105 °C | - | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | - | -40 °C | -40 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | - | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 3.9878 mm | - | 3.9878 mm | 3.9878 mm |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | - | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 0.5 A | - | 0.5 A | 0.5 A |
| 参考标准 | UL | - | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | - | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| Base Number Matches | 1 | - | 1 | 1 |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved