Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | Calogic |
| 零件包装代码 | TO-92 |
| 包装说明 | TO-92 |
| 针数 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
| JESD-30 代码 | O-PBCY-T3 |
| 功能数量 | 1 |
| 输出次数 | 1 |
| 端子数量 | 3 |
| 最高工作温度 | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C |
| 最大输出电压 | 20 V |
| 最小输出电压 | 2.49 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | ROUND |
| 封装形式 | CYLINDRICAL |
| 认证状态 | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO |
| 温度等级 | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE |
| 端子位置 | BOTTOM |
| 微调/可调输出 | YES |
| Base Number Matches | 1 |
| AS1431NOPTION4 | AS1431S | AS1431S2 | AS1431NOPTION3 | AS1431N | AS1431NOPTION2 | AS1431NOPTION1 | AS1431M1 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PDSO8, 0.150 INCH, SOIC-8 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PDSO8, 0.150 INCH, SOIC-8 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92, 3 PIN | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PBCY3, TO-92 | Two Terminal Voltage Reference, 1 Output, Trim/Adjustable, PSSO3, SOT-89, 3 PIN |
| 零件包装代码 | TO-92 | SOIC | SOIC | TO-92 | TO-92 | TO-92 | TO-92 | SOT-89 |
| 包装说明 | TO-92 | SOP, | SOP, | , | TO-92, | , | , | SOT-89, 3 PIN |
| 针数 | 3 | 8 | 8 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Reach Compliance Code | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown | unknown |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 模拟集成电路 - 其他类型 | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE | TWO TERMINAL VOLTAGE REFERENCE |
| JESD-30 代码 | O-PBCY-T3 | R-PDSO-G8 | R-PDSO-G8 | O-PBCY-T3 | O-PBCY-T3 | O-PBCY-T3 | O-PBCY-T3 | R-PSSO-F3 |
| 功能数量 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 输出次数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 端子数量 | 3 | 8 | 8 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| 最高工作温度 | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C | 125 °C |
| 最低工作温度 | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C | -55 °C |
| 最大输出电压 | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V | 20 V |
| 最小输出电压 | 2.49 V | 2.49 V | 2.49 V | 2.49 V | 2.49 V | 2.49 V | 2.49 V | 2.49 V |
| 封装主体材料 | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY | PLASTIC/EPOXY |
| 封装形状 | ROUND | RECTANGULAR | RECTANGULAR | ROUND | ROUND | ROUND | ROUND | RECTANGULAR |
| 封装形式 | CYLINDRICAL | SMALL OUTLINE | SMALL OUTLINE | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | CYLINDRICAL | SMALL OUTLINE |
| 认证状态 | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified | Not Qualified |
| 表面贴装 | NO | YES | YES | NO | NO | NO | NO | YES |
| 温度等级 | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY | MILITARY |
| 端子形式 | THROUGH-HOLE | GULL WING | GULL WING | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | THROUGH-HOLE | FLAT |
| 端子位置 | BOTTOM | DUAL | DUAL | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | BOTTOM | SINGLE |
| 微调/可调输出 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved