Series - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Nom, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否无铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| 厂商名称 | FOX [Fox Electronics] |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 其他特性 | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | SERIES - 3RD OVERTONE |
| 驱动电平 | 500 µW |
| 频率稳定性 | 0.005% |
| 频率容差 | 50 ppm |
| JESD-609代码 | e1 |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT |
| 标称工作频率 | 27 MHz |
| 最高工作温度 | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C |
| 物理尺寸 | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) |
| 串联电阻 | 100 Ω |
| 表面贴装 | YES |
| 端子面层 | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Base Number Matches | 1 |

| HC49SSDLF-27.000MHZ-BBF00030 | 280LF-FREQ-BBF10030 | 280LF-27.000MHZ-BBF00030 | 280LF-FREQ-BBF00030 | 280LF-27.000MHZ-BBF10030 | HC49SSDLF-FREQ-BBF10030 | HC49SSDLF-FREQ-BBF00030 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Series - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Nom, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Min, 70MHz Max, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | Series - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Nom, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | Series - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Min, 70MHz Max, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Nom, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | Parallel - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Min, 70MHz Max, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | Series - 3Rd Overtone Quartz Crystal, 27MHz Min, 70MHz Max, ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN |
| 是否无铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 | 不含铅 |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| 包装说明 | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN | ROHS COMPLIANT, RESISTENCE WELD, SMD, 2 PIN |
| Reach Compliance Code | compliant | compli | compli | compli | compli | compliant | compliant |
| 其他特性 | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL | TAPE AND REEL |
| 老化 | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR | 5 PPM/YEAR |
| 晶体/谐振器类型 | SERIES - 3RD OVERTONE | PARALLEL - 3RD OVERTONE | SERIES - 3RD OVERTONE | SERIES - 3RD OVERTONE | PARALLEL - 3RD OVERTONE | PARALLEL - 3RD OVERTONE | SERIES - 3RD OVERTONE |
| 驱动电平 | 500 µW | 500 µW | 500 µW | 500 µW | 500 µW | 500 µW | 500 µW |
| 频率稳定性 | 0.005% | 0.005% | 0.005% | 0.005% | 0.005% | 0.005% | 0.005% |
| 频率容差 | 50 ppm | 50 ppm | 50 ppm | 50 ppm | 50 ppm | 50 ppm | 50 ppm |
| JESD-609代码 | e1 | e1 | e1 | e1 | e1 | e1 | e1 |
| 安装特点 | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT | SURFACE MOUNT |
| 最高工作温度 | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C | 70 °C |
| 最低工作温度 | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C | -20 °C |
| 物理尺寸 | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) | L11.3XB5.0XH3.2 (mm)/L0.445XB0.197XH0.126 (inch) |
| 串联电阻 | 100 Ω | 100 Ω | 100 Ω | 100 Ω | 100 Ω | 100 Ω | 100 Ω |
| 表面贴装 | YES | YES | YES | YES | YES | YES | YES |
| 端子面层 | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) | Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
| ECCN代码 | - | EAR99 | - | EAR99 | - | EAR99 | EAR99 |
| 最大工作频率 | - | 70 MHz | - | 70 MHz | - | 70 MHz | 70 MHz |
| 最小工作频率 | - | 27 MHz | - | 27 MHz | - | 27 MHz | 27 MHz |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved