Board Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle,
| 参数名称 | 属性值 |
| 是否Rohs认证 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 |
| 其他特性 | MXJ, POLARIZED |
| 板上安装选件 | COMPLIANT BOARDLOCK |
| 主体宽度 | 0.177 inch |
| 主体深度 | 0.354 inch |
| 主体长度 | 1.024 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 40 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V |
| 滤波功能 | NO |
| IEC 符合性 | NO |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | NYLON |
| MIL 符合性 | NO |
| 制造商序列号 | 52330 |
| 插接触点节距 | 0.079 inch |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD |
| 连接器数 | ONE |
| PCB行数 | 1 |
| 装载的行数 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 1 A |
| 参考标准 | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.13 inch |
| 端子节距 | 2 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| 触点总数 | 12 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 |
| 52330-1217 | 52330-0817 | 52330-1817 | 52330-1017 | 52330-0417 | 52330-0617 | 52330-1617 | 52330-2017 | 52330-1417 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | Board Connector, 12 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle, | Board Connector, 8 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 18 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 4 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle, | Board Connector, 6 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 16 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle | Board Connector, 14 Contact(s), 1 Row(s), Female, Right Angle, 0.079 inch Pitch, Solder Terminal, Receptacle |
| 是否Rohs认证 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 | 符合 |
| Reach Compliance Code | compliant | compli | unknow | unknown | compliant | unknown | compliant | compliant | compliant |
| ECCN代码 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 | EAR99 |
| 其他特性 | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED | MXJ, POLARIZED |
| 板上安装选件 | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK | COMPLIANT BOARDLOCK |
| 主体宽度 | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch | 0.177 inch |
| 主体深度 | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch | 0.354 inch |
| 主体长度 | 1.024 inch | 0.709 inch | 1.496 inch | 0.866 inch | 0.394 inch | 0.551 inch | 1.339 inch | 1.654 inch | 1.181 inch |
| 主体/外壳类型 | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE | RECEPTACLE |
| 连接器类型 | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR | BOARD CONNECTOR |
| 联系完成配合 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点性别 | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE | FEMALE |
| 触点材料 | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED | NOT SPECIFIED |
| 触点模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 触点电阻 | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ | 40 mΩ |
| 触点样式 | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT | SQ PIN-SKT |
| DIN 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 介电耐压 | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V | 500VAC V |
| 滤波功能 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| IEC 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 绝缘电阻 | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω | 1000000000 Ω |
| 绝缘体材料 | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON | NYLON |
| MIL 符合性 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 制造商序列号 | 52330 | 52330 | 52330 | 52330 | 52330 | 52330 | 52330 | 52330 | 52330 |
| 插接触点节距 | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch | 0.079 inch |
| 插接信息 | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE | MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE |
| 混合触点 | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO | NO |
| 安装方式 | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE | RIGHT ANGLE |
| 安装类型 | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD | BOARD |
| 连接器数 | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE | ONE |
| PCB行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 装载的行数 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| 最高工作温度 | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C | 105 °C |
| 最低工作温度 | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C | -40 °C |
| 选件 | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE | GENERAL PURPOSE |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| 极化密钥 | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING | POLARIZED HOUSING |
| 额定电流(信号) | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 参考标准 | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL | UL |
| 可靠性 | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL | COMMERCIAL |
| 端子长度 | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch | 0.13 inch |
| 端子节距 | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm | 2 mm |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 触点总数 | 12 | 8 | 18 | 10 | 4 | 6 | 16 | 20 | 14 |
| UL 易燃性代码 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 | 94V-0 |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved