IC Socket, DIP10, 10 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder
| 参数名称 | 属性值 |
| 厂商名称 | W+P Products GmbH |
| Reach Compliance Code | compliant |
| 主体深度 | 0.165 inch |
| 联系完成配合 | AU ON NI |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL |
| 触点材料 | BE-CU |
| 触点样式 | RND PIN-SKT |
| 目前评级 | 1 A |
| 设备插槽类型 | IC SOCKET |
| 使用的设备类型 | DIP10 |
| 介电耐压 | 1400VAC V |
| 外壳材料 | THERMOPLASTIC |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω |
| 制造商序列号 | 325 |
| 安装方式 | STRAIGHT |
| 触点数 | 10 |
| 最高工作温度 | 85 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 0.3 mm |
| 端接类型 | SOLDER |
| Base Number Matches | 1 |

| 325103105030 | 325103105010 | 325063105010 | 325063105030 | 325143105010 | 325143105030 | 325163105010 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 描述 | IC Socket, DIP10, 10 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder | IC Socket, DIP10, 10 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder | IC Socket, DIP6, 6 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder | IC Socket, DIP6, 6 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder | IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder | IC Socket, DIP14, 14 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder | IC Socket, DIP16, 16 Contact(s), 0.3inch Row Spacing, Solder |
| Reach Compliance Code | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compliant | compli |
| 主体深度 | 0.165 inch | 0.165 inch | 0.165 inch | 0.165 inch | 0.165 inch | 0.165 inch | 0.165 inch |
| 联系完成配合 | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI | AU ON NI |
| 联系完成终止 | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL | TIN OVER NICKEL |
| 触点材料 | BE-CU | BE-CU | BE-CU | BE-CU | BE-CU | BE-CU | BE-CU |
| 触点样式 | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT | RND PIN-SKT |
| 目前评级 | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A | 1 A |
| 设备插槽类型 | IC SOCKET | IC SOCKET | IC SOCKET | IC SOCKET | IC SOCKET | IC SOCKET | IC SOCKET |
| 使用的设备类型 | DIP10 | DIP10 | DIP6 | DIP6 | DIP14 | DIP14 | DIP16 |
| 介电耐压 | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V | 1400VAC V |
| 外壳材料 | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC | THERMOPLASTIC |
| 绝缘电阻 | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω | 10000000000 Ω |
| 制造商序列号 | 325 | 325 | 325 | 325 | 325 | 325 | 325 |
| 安装方式 | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT | STRAIGHT |
| 触点数 | 10 | 10 | 6 | 6 | 14 | 14 | 16 |
| 最高工作温度 | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C | 85 °C |
| 最低工作温度 | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C | -25 °C |
| PCB接触模式 | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR | RECTANGULAR |
| PCB触点行间距 | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm | 0.3 mm |
| 端接类型 | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER | SOLDER |
| 厂商名称 | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | W+P Products GmbH | - | - | W+P Products GmbH |
| Base Number Matches | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - |
电子工程世界版权所有
京B2-20211791
京ICP备10001474号-1
电信业务审批[2006]字第258号函
京公网安备 11010802033920号
Copyright © 2005-2026 EEWORLD.com.cn, Inc. All rights reserved